Wyprawka 4-latka
Informacja o pomocy materialnej dla uczniów
Wyprawka dla 3- latka i 6-latka
Wyprawka dla 5-latka
Uroczyste zakończenie roku szkolngo 2018/2019
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczyste zakończenie roku szkolngo 2018/2019.
111
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Dnia 19 czerwca 2019 w Szkole Podstawowej w Postominie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W tym roku mury naszej szkoły opuściła ostatnia klasa gimnazjum i pierwszy rocznik ósmoklasistów. Za wszystkich naszych absolwentów trzymamy mocno kciuki, życząc im, aby każdy dostał się do swojej wymrzonej szkoły średniej. Pozostałej społeczności szkolnej nie mówimy:"Żegnajcie", ale "Do zobaczenia po wakacjach". Odpoczywajcie i nabierajcie sił na nowy rok szkolny. Róbcie to mądrze i bezpiecznie. :)
Nauczyciele dzielą się wiedzą
W Szkole Podstawowej w Postominie odbyła się lekcja otwarta dla nauczycieli ze szkół działających na terenie gminy Postomino. Lekcja otwarta to jedna z form dzielenia się wiedzą przez nauczycieli. To dobra okazja do wymiany doświadczeń, spostrzeżeń, a dla osoby prowadzącej taką lekcję - to sprzyjająca okoliczność do utwierdzenia się w skuteczności własnych działań edukacyjnych, ale też okazja do nauczycielskiej refleksji i wsłuchania się w głosy obserwatorów.
Szkoła Podstawowa w Postominie, jak również inne gminne szkoły, została wyposażona w bieżącym roku szkolnym 2018/2019 w dwie tablice multimedialne. „Aktywna tablica” to program Ministerstwa Edukacji Narodowej mający na celu uzupełnienie szkolnej infrastruktury o sprzęt, który będzie umożliwiał korzystanie na zajęciach lekcyjnych z najnowszych rozwiązań edukacyjnych w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych. Program „Aktywna tablica” finansowany jest w 80% ze środków z budżetu państwa i w 20% z wkładu własnego organu prowadzącego placówkę.
Wykorzystanie tablicy interaktywnej na lekcjach wzbogaciło w sposób istotny warsztat pracy nauczyciela i zarazem – mamy taką nadzieję – przyczynia się do sprawniejszego przyswajania wiedzy i umiejętności przez uczniów. Lekcję otwartą z języka niemieckiego - właśnie z wykorzystaniem tablicy interaktywnej – przeprowadził nauczyciel języka niemieckiego i biologii. Młodzież (uczniowie klasy VIII a) bardzo aktywnie i żywiołowo uczestniczyli w zajęciach, nie zwracając uwagi na obserwatorów zewnętrznych.
Anna Kreft (nauczyciel języka niemieckiego i biologii - Szkoła Podstawowa w Postominie)
Mechanizm –Organizm – projekt w klasie 7b i 7c
Uczniowie poznawali na lekcjach biologii przez cały rok budowę anatomiczną człowieka .W celu uatrakcyjnienia zajęć i powtórzenia wiadomości , dzieci musiały skonstruować prosty model budowy jednego narządu np. płuca , serca, lub układu narządów np. wydalniczego , krwionośnego .Do tej pracy musiały wykorzystać proste przedmioty dostępne w domu. Wyobraźnia uczniów oraz ich pomysłowość zasługują na wielką pochwałę. :)
Małgorzata Milarska
Mój Zielnik – projekt klasy 5a
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mój Zielnik – projekt klasy 5a.
Powtórka ze stref krajobrazowych Ziemi – gry planszowe klasy 6a
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powtórka ze stref krajobrazowych Ziemi – gry planszowe klasy 6a.
Uczniowie w Postominie TRZYMAJĄ FORMĘ
- 3
W roku szkolnym 2018 /2019 Szkoła Podstawowa w Postominie brała udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę”. Program jest współorganizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Realizacja programu odbyła się w klasach V-VIII Szkoły Podstawowej oraz III klasie Gimnazjum. To inicjatywa promująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.
Program był realizowany metodą projektu, dzięki czemu wykraczał poza podstawę programową i programy nauczania realizowane w szkole. Na lekcjach biologii zostały przeprowadzone z uczniami warsztaty na następujące tematy: Jak się odżywiam?, Czym jest piramida zdrowego żywienia i talerz zdrowia?, Rola aktywności fizycznej dla zdrowia człowieka. Dzieci i młodzież nauczyły się rozkodowywać etykiety produktów żywnościowych i zdobyły wiedzę pozwalającą zostać świadomym konsumentem.
W ramach Programu przeprowadzono wśród uczniów klas V-VIII i III klasy Gimnazjum szkolny konkurs wiedzy pt ,,Zdrowe Odżywianie”. Został zorganizowany również szkolny konkurs plastyczny ,,Kolorowy Świat Witamin”. Prace wyeksponowane były na głównym korytarzu szkoły. Informacje dotyczące zasad zdrowego stylu życia, roli witamin, aktywnego wypoczynku znajdowały się na gazetce ściennej przy gabinecie przyrodniczym i biologicznym.
11 czerwca 2019 roku wręczono dyplomy uczniom, którzy otrzymali wysokie lokaty w szkolnym konkursie wiedzy ,,Zdrowe Odżywianie’’ oraz w konkursie plastycznym ,, Kolorowy Świat witamin’’. Koordynatorzy Programu mają nadzieję, że uczniowie będą wdrażali zasady zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej do realizacji każdego dnia.
Szkolni koordynatorzy programu ,,Trzymaj Formę”:
Małgorzata Milarska, Anna Kreft
Makieta – Las ma budowę warstwową
Na lekcjach przyrody uczniowie klasy IV a i IVb poznali budowę warstwową lasu. W celu uatrakcyjnienia zajęć i powtórzenia wiadomości , dzieci przygotowały makiety swojego lasu. Wyobraźnia uczniów oraz ich pomysłowość zasługują na wielką pochwałę. :)
Małgorzata Milarska
BIEG PO ZDROWIE
Uczniowie klasy IV a i IV b od 7 marca 2019 r. do 31 maja 2109 r. brali udział w realizacji Programu Antytytoniowej edukacji zdrowotnej
„Bieg po zdrowie”. Celem jego było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów ,
e-papierosów.
Program ten był opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym
z ekspertami. Patronat Honorowy nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej , Ministerstwo Zdrowia, Rzecznik Praw Dziecka. Zajęcia realizowane były za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących,
podstawą ich było stymulowanie kreatywności i aktywności dzieci.
Uczniowie chętnie uczestniczyli w tych zajęciach. Potrafią wymienić ile jest substancji szkodliwych w dymie papierosowym, co to jest czynne i bierne palenie. Znają znaczenie słowa asertywność i wiedzą, kiedy i w jakich sytuacjach należy go używać. Wspólnie opracowaliśmy wywiad, podając jakie powody medyczne , społeczne i psychologiczne przemawiają za niepaleniem papierosów. Bardzo podobały się im zajęcia, podczas których tworzyli komiksy jak skutecznie odmawiać palenia papierosów.
Małgorzata Milarska
Młody chemik- innowacja
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Młody chemik- innowacja.
7
Biwak klasy 2
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Biwak klasy 2.
2
Sukces Wiktorii
Uczennica klasy IIA Wiktoria Pasternak przepięknie zaprezentowała się na 51. Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Ptaki i ptaszki polne” w Koszalinie. Tym samym została finalistką tego przeglądu. Gratulacje dla uczestniczki i mamy Wiktorii, która wzięła na siebie ciężar przygotowania córki do występu.
Krystyna Gąsiorowska
Wizyta naszych uczniów w Toruniu
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta naszych uczniów w Toruniu.
37
Uczniowie naszej szkoły w Toruniu
Dnia 03 czerwca 2019r. o godzinie 8.00 uczniowie klas piątych wraz z klasą VIIc wyruszyli na dwudniową wycieczkę szkolną do Torunia. Dotarliśmy do miasta Kopernika przed 13.00 i udaliśmy się na warsztaty wypieku piernika. Następnie wybraliśmy się w wirtualną podróż do granic poznawalności Wszechświata podczas seansu w Planetarium. Seans „Makrokosmos” wywarł na nas niesamowite wrażenie. Podekscytowani zakwaterowaliśmy się w Twierdzy Fort IV w Toruniu, gdzie czekały na nas kolejne przygody. Najpierw około 1,5 godziny zabaw i gier z animatorami, zwiedzanie Fortu, podchody oraz ognisko. Niezapomnianym przeżyciem dla uczestników wycieczki okazała się „ Noc z duchami”. Zmęczeni, ale z uśmiechem czekaliśmy na kolejny dzień. Ostatni dzień wycieczki zaczęliśmy od zwiedzania najciekawszych miejsc w Toruniu czyli starej części miasta. Nasza grupa wcieliła się w „krzyżacki patrol”. Ubrani w peleryny przenieśliśmy się do czasów, gdzie w Toruniu panowali Krzyżacy. Kolejnym punktem wycieczki była Gra Miejska. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy. Do zadań grup należało rozwiązanie zagadek, szukanie punktów na mapie i zdjęciach. Gra miejska to sprawdzenie i poszerzenie wiedzy na temat miasta oraz zastosowanie wiedzy w życiu codziennym. Ta forma aktywności wymagała od uczniów nie tylko wiedzy i inteligencji, ale świetnie wpłynęła na integrację zespołów. Zwycięzcami została grupa najstarsza „Cebulaki”, która otrzymała smaczne nagrody od pana przewodnika. Miłym akcentem po intensywnym zwiedzaniu było jedzenie najlepszych lodów w mieście, aby zebrać siły do kolejnego zadania. Po tylu wrażeniach nadszedł czas na ostatni punkt programu czyli wystawę interaktywną „Baza Mars” w Planetarium. Niczym członkowie załogi kosmicznej mogliśmy wykonywać określone czynności, niezbędne do tego, żeby przeżyć poza Ziemią i wykonać powierzone zadania. Baza Mars zapewniła nam chwilę oddechu oraz 40 minut dobrej zabawy. Po obiedzie z plecakiem wypełnionym pamiątkami udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Pełni wrażeń o godzinie 21.00 dotarliśmy bezpiecznie do Postomina. Wycieczka była bardzo udana.
Karolina Suchańska-Walczak
Wieczór „Jasia i Małgosi” czyli uroczyste zakończenie programu profilaktycznego Domowych Detektywów
Dnia 28 maja 2019r. klasy piąte podsumowały realizację programu profilaktycznego Domowych Detektywów. Program ten był realizowany na lekcjach wychowawczych i opierał się na przekonaniu, że normą jest stan, w którym młodzież szkolna nie pije alkoholu. Nastolatkom wchodzącym w okres dojrzewania program przekazuje zdecydowany komunikat „ nie pij”. Ten komunikat został przekazywany uczniom zarówno w czasie zajęć Programu Domowych Detektywów organizowanych w szkole na zajęciach z wychowawcą, jak i w propozycjach zadań do wspólnej pracy z rodzicami.
O godzinie 17.00 rozpoczął się „Wieczór Jasia i Małgosi”, w którym uczestniczyli wychowawcy klas piątych, uczniowie oraz ich rodzice. Podczas happeningu uczniowie przedstawili prezentację multimedialną na temat wpływu alkoholu na organizm młodego człowieka, przedstawili swoje prace w formie plakatów dotyczących profilaktyki uzależnienia od alkoholu oraz wspólnie zaśpiewali piosenkę.
Założeniem Programu Domowych Detektywów było pokazanie młodym ludziom jak doskonale można bawić się na trzeźwo. Udało się to podczas „Wieczoru Jasia i Małgosi” gdzie nie zabrakło ciekawych i śmiesznych zabaw, do których zostali włączeni rodzice.
Po wspólnych rozgrywkach i prezentacjach wszyscy usiedli przy jednym stole racząc się pysznymi ciastami przygotowanymi przez rodziców. Na zakończenie był czas na podziękowania, drobne upominki, a także dyplomy za udział w programie dla uczniów klas piątych.
Karolina Suchańska-Walczak
Sukces Kuby w Powiatowym Konkursie Literackim "Złota muszla"
Niezwykle miło nam poinformować, że uczeń klasy VI a Jakub Sławski został wyróżniony w Powiatowym Konkursie Literackim "Złota muszla" w Darłowie. To duży sukces, ponieważ na konkurs wpłynęły 64 wiersze z 9 szkół. Konkurs obejmował po raz pierwszy klasy VI-VIII SP oraz Gimnazjum.
Kubie gratulujemy sukcesów oraz trzymamy kciuki za kolejne.
Ewelina Królikowska
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie