Nowa galeria Szkolny Konkurs Poezji Śpiewanej „Świecie nasz…” została dodana do albumu fotograficznego
Szkolny Konkurs Poezji Śpiewanej „Świecie nasz…”
- 3
Szkolny Konkurs Poezji Śpiewanej „Świecie nasz…”
W piątek 17.01.2025r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Poezji Śpiewanej pod nazwą „Świecie nasz…”. Celem konkursu było popularyzowanie poezji wśród dzieci i młodzieży, przybliżenie sylwetki i twórczości znanych polskich poetów oraz uwrażliwienie uczniów na dbałość i estetykę wykonania.
Komisja konkursowa oceniała sposób zaprezentowania utworu, zwracając uwagę na technikę wykonania, dykcję, emisję głosu i wrażenie artystyczne- interpretację.
W konkursie mogli wziąć udział soliści, duety, a także zespoły liczące do czterech osób (w tym uczniowie grający na instrumentach).
Zadaniem uczniów było przygotowanie jednego utworu w języku polskim należącego do nurtu piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej, piosenki literackiej (np. repertuar Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, Jonasza Kofty, Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej i innych poetów). Można było także zaprezentować autorskie kompozycje muzyczne do tekstów poetyckich.
W konkursie wzięło udział siedmioro wykonawców, w tym jeden duet. Uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie utwory z wielką starannością i dbałością o najdrobniejszy nawet szczegół. Słuchanie poszczególnych wystąpień było prawdziwą duchową ucztą. Najciekawsze wykonania zostały wyróżnione przez jury. Oto wyniki:
I miejsce – Zofia Niewadził
II miejsce – Jakub Kępa
III miejsce- Michalina Wielińska
Wyróżnienie- Agata Garlin
Wyróżnienie- Błażej Piaseczny, Miłosz Piaseczny
Wszyscy nagrodzeni będą już wkrótce reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Poezji Śpiewanej, który odbędzie się pod koniec lutego. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy tym, którzy chcieli podzielić się z nami swoją interpretacją i przenieśli nas w cudowny świat poezji.
Ewelina Pawliniak, Edyta Stachowska
Wyjazd do Multikina
10 stycznia 2025 r. uczniowie klas IV, V wybrali się do Multikina w Słupsku na drugą część „Akademii Pana Kleksa”. Omawiana w klasie czwartej lektura bardzo podobała się dzieciom i były niezwykle ciekawe dalszych losów powieściowych bohaterów. Z wielką ekscytacją oglądały „Kleksa i wynalazek Filipa Golarza”, losy Ady Niezgódki, która wróciwszy do Akademii, próbuje za wszelką cenę obudzić uczucia w swym przyjacielu Albercie, chłopcu- robocie, z którym łączy ją szczególna więź. W tym samym czasie Profesor Ambroży Kleks wyrusza do świata rzeczywistego, aby odnaleźć swego dawnego przyjaciela Filipa Golarza, którego chce poprosić o pomoc w walce z technologią zagrażającą marzeniom dzieci.
Historia opowiedziana na wielkim ekranie pełna jest niezwykłych pytań: Czy miłość Ady do Alberta sprawi, że otworzy mu się ludzkie serce? Czy wynalazek Filipa Golarza – kuszący dzieci wizją życia bez wyobraźni – na zawsze zmieni ich sposób myślenia? I czy fantazja ma jeszcze siłę, by pokonać nowoczesną technologię?
„Druga część łączy dwa kluczowe dla współczesnej szkoły i uczniów tematy: rozwój kompetencji społecznych i rozwój nowych technologii, daje okazję do podjęcia rozmowy o emocjach, ich rozpoznawaniu, nazywaniu, a w końcu – rozumieniu, zwłaszcza w kontekście cyfrowej rzeczywistości. Wątek Alberta, chłopca-robota, skłania do refleksji nad miejscem sztucznej inteligencji w naszym życiu. Jakie są granice relacji między człowiekiem a technologią? Czy empatia i emocje mogą istnieć w świecie maszyn?
„Kleks i wynalazek Filipa Golarza” to nie tylko pełna przygód i emocji opowieść, ale także punkt wyjścia do dyskusji, która pomoże młodzieży lepiej zrozumieć otaczający ich świat i odnaleźć swoje miejsce w erze postępu technologicznego.”
Edyta Stachowska
I miejsce Władysława i Pawła
- 1
Z dumą informujemy, że nasi uczniowie odnieśli znaczące sukcesy podczas 3. Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Pieszczu. Do konkursu zakwalifikowało się sześcioro uczestników z naszej szkoły – czterech solistów oraz jeden duet. W kategorii solistów z zerówki, zaszczytne 2. miejsce zdobyła Pola Piaseczna, której występ został uświetniony akompaniamentem jej brata Błażeja. Pola przygotowywała się pod kierunkiem Pani Magdaleny Krzemińskiej, a w przygotowania aktywnie zaangażowali się również rodzice, wspierając ją na każdym etapie.
W kategorii duetów, najwyższe laury – 1. miejsce – przypadły Władysławowi Michoniowi oraz Pawłowi Skrzeczkowskiemu z klasy 3b, którzy przygotowywali się pod kierunkiem Pani Magdaleny Frankowskiej. Rodzice chłopców odegrali istotną rolę, pomagając w doskonaleniu występu i motywując do pracy. Te wyjątkowe osiągnięcia są dowodem talentu, pasji oraz wspólnego zaangażowania uczniów, nauczycieli i rodziców, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Wszystkich uczestników uhonorowano nagrodami, co podkreśla wysoki poziom tego prestiżowego konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Magdalena Frankowska
1,5% dla ZHP
25 WDH im ppor. E Gierczak w Postominie, która jest jednostką organizacyjną Hufca ZHP w Sławnie, tworzy grono wspaniałych młodych ludzi, których wyróżnia braterstwo, patriotyzm, służba, wiara, sprawiedliwość, wolność i pokój, czyli wartości, które są fundamentem tworzonej od lat kultury i tradycji ZHP. Jako drużynowa 25 WDH z pełną świadomością i odpowiedzialnością stawiam swoim podopiecznym nowe cele do osiągnięcia oraz tworzę indywidualną ścieżkę rozwoju dla każdego zucha i harcerza. Moja praca społeczna opiera się przede wszystkim na rozwijaniu młodego człowieka i kształtowaniu jego charakteru poprzez dopasowany i bogaty program wychowawczy. Aby jeszcze bardziej rozszerzyć nasze harcerskie działania, liczę na Państwa wsparcie, czyli przekazanie 1,5 % przy rozliczaniu podatku dochodowego. Otrzymane środki zawsze wykorzystywaliśmy rozsądnie i z pożytkiem. To dzięki nim wielokrotnie dokonywaliśmy zakupu potrzebnych materiałów programowych, sprzętu turystycznego, elementów harcerskiego umundurowania, śpiewników harcerskich i wielu innych artykułów służących właściwemu funkcjonowaniu drużyny. Bardzo dziękuję za Państwa zaufanie – jest ono dla mnie równie cenne, jak zgromadzone fundusze. Drodzy Państwo, dokonując rozliczenia swojego podatku, nie zapomnijcie wpisać w nim naszego numeru KRS – 0000278582 oraz celu szczegółowego: 1218
drużynowa 25 WDH
phm Anna Wegner
Awans Filipa do etapu wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z Geografii
Gratulacje dla ucznia klasy 7a Filipa Zdrzenieckiego, który zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z Geografii. Po osiągnięciu znakomitych wyników na szczeblu szkolnym i regionalnym Filip będzie reprezentować naszą szkołę w kolejnym, jeszcze bardziej wymagającym etapie. To ogromne wyróżnienie i dowód na jego zaangażowanie oraz pasję do geografii. Gratulujemy Filipowi tego wspaniałego sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć na etapie wojewódzkim. Trzymamy kciuki za powodzenie i jesteśmy dumni z reprezentowania naszej szkoły na tak wysokim poziomie.
Aneta Czyż
Książka sensoryczna „Rok Zosi” na Ogólnopolski Konkurs „Chcę być samodzielny – pozwól mi”
Nowa galeria Książka sensoryczna „Rok Zosi” na Ogólnopolski Konkurs „Chcę być samodzielny – pozwól mi” została dodana do albumu fotograficznego
17
Książka sensoryczna „Rok Zosi” na Ogólnopolski Konkurs „Chcę być samodzielny – pozwól mi”
Konkurs organizowany jest w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Chcę być samodzielny – pozwól mi”. Zosia Jakubiak jest uczennicą kl. I b Szkoły Podstawowej w Postominie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pomysł na stworzenie książeczki sensorycznej zrodził się z potrzeby wspomagania rozwoju Zosi, ponieważ Zosia potrzebuje stymulacji bodźcami dotyku. Zadanie nie należało do łatwych, gdyż książka miała swoje gabaryty i czasem trzeba było się trochę nagimnastykować z odpowiednim wyeksponowaniem strony. Kartki mają też różną gramaturę, a co za tym idzie sztywność. Czasem przydały się po prostu 4 ręce. Dla chcącego, nic trudnego. Zosia bardzo chętnie podejmowała wszelkie zadania, szczególnie kreatywne. Najważniejsza w tym zadaniu oczywiście jest kreatywność i głowa pełna pomysłów (gdyż zbieranie materiałów zaczęłyśmy już jesienią). Teraz czekamy na wyniki konkursu. Trzymajcie kciuki!!!
Dumna wychowawczyni Ewa Kulczak - Leśniewska
Ogromny sukces dziewczynek z kl. I b
Brawo !!! Ogromny sukces dziewczynek z klasy I b Szkoły Podstawowej w Postominie : Niny Bartosik, Wiktorki Walczak i Michaliny Wasiluk, otrzymały wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Do Wolności Wyrazu”, którego celem było plastyczne zinterpretowanie wiersza „Ojczyzno Nasza” Aleksandra Fredry. Temat bardzo trudny, ale dziewczynki, pod kierownictwem wychowawczyni Ewy Kulczak – Leśniewskiej, znakomicie sobie poradziły. Składam wielkie gratulacje i życzę dalszych sukcesów !!!!
Dumna wychowawczyni kl. I b Ewa Kulczak - Leśniewska
Awans Zuzi i Żanety do etapu wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z Języka Polskiego
Z ogromną i nieukrywaną radością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły: Zuzanna Przybył oraz Żaneta Sieradzka (obie z klasy 8 a) zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z Języka Polskiego! Dziewczyny osiągnęły świetne wyniki w etapie rejonowym, pokonując silną konkurencję i wykazując się wyjątkową wiedzą oraz umiejętnościami głębokiej analizy tekstów literackich oraz gramatyki. Ich sukces jest efektem wielu godzin nauki, pracy nad zadaniami konkursowymi oraz wsparcia ze strony nauczycielki Eweliny Królikowskiej. Uczestnictwo w takim konkursie to nie tylko wyzwanie intelektualne, ale także wspaniała okazja do rozwoju i zdobywania nowych doświadczeń. Gratulujemy serdecznie naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie konkursu! Wielkie brawa dziewczyny! Jesteśmy z Was niezwykle dumni!
Spotkanie piernikowe
Nowa galeria Spotkanie piernikowe została dodana do albumu fotograficznego
11
Spotkanie piernikowe
Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z wieloma obyczajami. Jednym z nich jest pieczenie pierników. Uczniowie klasy II a i II b wzięli udział w "Piernikowym spotkaniu". Były to warsztaty podczas których dzieci wyrabiały ciasto piernikowe, wyciskały różne formy świąteczne z ciasta, dekorowały lukrem i posypkami. W czasie, gdy pierniki piekły się wszyscy śpiewali kolędy i pastorałki, w czym bardzo pomagała pani Lilia Stolarek-Bojko. W sali panował świąteczny nastrój, dekoracja, muzyka i oczywiście korzenny aromat. Każdy zabrał ze sobą do domu własnoręcznie wykonane wypieki w uroczych torbach z wizerunkiem renifera. To były bardzo aktywne i kreatywne zajęcia. Wszystkim sprawiły wiele radości i wprowadziły w świąteczny czas.
Wychowawczynie: Hanna Matuszczak i Beata Wiórko
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie