• Strona główna
  • Biblioteka szkolna w tym II półroczu będzie czynna w: Poniedziałek- 08:10-14.10 Środa- 08.00-11.00 Piątek- 07:50-13.50
  • Aktualności
          • Telefony zaufania

          • W trakcie naszej drogi życiowej napotykamy na wiele różnych chwil. Czasem są one pełne radości, sukcesów i spełnienia, jednak równie często napotykamy na trudności, stresujące sytuacje lub uczucie bezradności. W takich momentach istotne jest mieć pewność, że możemy otrzymać pomoc i wsparcie, gdy najbardziej go potrzebujemy. Na szczęście są takie numery telefonów , pod które można zadzwonić i uzyskać bezpłatne i anonimowe wsparcie. Nie ma nic złego w tym, że zwracamy się o pomoc. Telefony zaufania są dostępne dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci czy sytuacji życiowej. Nie wahaj się sięgnąć po telefon zaufania, gdy czujesz, że nie radzisz sobie sam/a. Zadzwoń, porozmawiaj, podziel się swoimi uczuciami i obawami. Niech towarzyszy Ci ktoś, kto jest gotowy pomóc Ci znaleźć właściwą drogę.

          • Z wizytą w Hobbitonie

          • Czytanie jest to odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów.”

                Uczniowie klasy VI a,  realizując jeden z punktów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025, który ma na celu ,,rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i  wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży” – zainspirowali się ekspedycją bohaterów lektury ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

               Na lekcjach języka polskiego pod okiem Pani Eweliny Królikowskiej przenieśli się do Hobbitonu, Jednym z zadań, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie, było wykonanie z różnych materiałów figurek bohaterów z lektury  oraz przebranie się  m..in.  za czarodzieja Gandalfa, jednego z krasnoludów, pająków, hobbitów, a także strasznego smoka Smauga.  Uczniowie ćwiczyli tym samym umiejętność wcielenia się w rolę. Każda postać musiała opowiedzieć szczegółowo swoją historię. Było to dobre ćwiczenie na pokonanie stresu towarzyszącego publicznym wystąpieniom. Oprócz tego uczniowie na podstawie lektury przygotowali również makiety norki hobbita i jej otoczenia. Niektórzy odkryli w sobie nowe umiejętności np. architekta lub projektanta mody.

               Wszyscy wykonali swoje zadania wyśmienicie i niezwykle kreatywnie. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu uczniowie mogli przenieść się w świat pasjonującej książki i zgodnie stwierdzili, że  czytanie może być wspaniałą przygodą.   

            Ewelina Królikowska 

          • Andrzejki - klasy IV- VIII

          • "Hokus-pokus, czary-mary,
            Niech się spełnią andrzejkowe czary”.
             

                  Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki- to wieczór wróżb przypadający na koniec listopada - to również ostatnia okazja do zabaw przed zaczynającym się adwentem. Właśnie z tej wyjątkowej okazji w środę 22 listopada w naszej szkole hol zamienił się w „Krainę Wróżb”. Samorząd Uczniowski klas IV – VIII wraz z opiekunką Panią Karoliną Suchańską – Walczak postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj „przepowiadania przyszłości”.  

                   Każda klasa pod okiem wychowawców przygotowała stoisko z różnorodnymi wróżbami, które cieszyły się niezwykłą popularnością, ponieważ każdy chciał  „poznać swoją przyszłość” i dowiedzieć się o sobie czegoś wyjątkowego.  Chętnych nie brakowało i przez cały czas stoiska z andrzejkowymi wróżbami były oblegane przez uczniów. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały dekoracje i dwie fotobudki przygotowane przez Panią Ewelinę Królikowską, przy których można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Podczas całej imprezy w tle leciała nastrojowa muzyka przygotowana przez Panią Karolinę Suchańską- Walczak.  

                    Na koniec każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom za wzorowe wywiązanie się z powierzonego zadania. Wspólna zabawa była wspaniałą okazją do pobudzenia wyobraźni, kreatywności, pozwoliła oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat magii. Jednocześnie była źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

             

             

          • Spotkanie z pszczelarzem

          • W piątek 17.11.2023r. w naszej szkole, odbyło się spotkanie z pszczelarzem Panem Krzysztofem Startek z "Pasieki Królowa Marysieńka". Uczniowie klas 1-3 brali udział w Edukacyjnych Warsztatach Pszczelarskich. Była to wspaniała lekcja przyrody, na której uczniowie zdobyli dużą dawkę wiedzy i umiejętności z dziedziny pszczelarstwa i życia pszczół. Było dużo wiedzy przeplatanej licznymi ciekawostkami i pokazami praktycznymi. Dzieci dowiedziały się kto zamieszkuje ul? jak żyją pszczoły? czym się żywią?, oglądały przedmioty niezbędne w pracy pszczelarza, dowiedziały się jak powstaje miód i jak wygląda jego droga do słoiczka. Podczas warsztatów dzieci wykonały samodzielnie świeczki z plastrów wosku, które zabrały ze sobą, a także posmakowały pysznego miodu. Dziękujemy Panu Krzysztofowi za fascynujące opowieści o pszczołach i swojej pracy. Mimo, iż zajęcia odbyły się na holu szkoły, to można było poczuć prawdziwy klimat pracy pszczelarza.

          • Dzień Czystego Powietrza w kl. I – III  SP Postominie

          •  

                     Uczniowie klas I – III  Szkoły Podstawowej w Postominie przystąpili do happeningu  z okazji Dnia Czystego Powietrza. O tym, że oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla funkcjonowania naszego organizmu nie trzeba nikogo przekonywać. Na istotę tego problemu wskazuje chociażby fakt, iż ustanowiony został Dzień Czystego Powietrza, który obchodzony jest każdego roku 14 listopada. Dzieci wiedzą, że nie wolno palić śmieci. Znają źródła zanieczyszczeń powietrza. Troska o czystość powietrza jest naszym wspólnym celem.Dlatego warto zastanowić się, co możemy zrobić dla naszego zdrowia i ochrony środowiska, ponieważ czyste powietrze to podstawa i dobro, którego powinniśmy chronić niczym największego skarbu.

             

                                               Koordynator ESA Ewa Leśniewska

          • SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „TO TU…TO TAM…CZYTAM”- WYNIKI


          • W dniu 10 listopada 2023 r. został rozwiązany Szkolny Konkurs Fotograficzny „To tu…To tam…Czytam”. Należało wykonać 3 zdjęcia z książką czytaną w miejscach, gdzie nie spodziewalibyście się jej widzieć. Liczyła się kreatywność i oryginalne podejście do czytania książek. Wybór laureatów był niezwykle trudny. Wasze zdjęcia były niesamowite, a pomysłowość przerosła moja oczekiwania. Okazało się, że czytać można wszędzie np. na koniu, trampolinie, na „ambonie”, nad morzem, w wozie strażackim, nad jeziorem, na huśtawce, w sklepie, w lesie, na drzewie, rusztowaniu, a nawet w… lodówce. Miło mi poinformować, że w konkursie nagrodzeni zostali:


            w kategorii klas IV- VI:
            I miejsce – Mikołaj Szczot z klasy VI a
            II miejsce – Antonina Mielczarek z klasy VI a
            II miejsce- Roksana Lacka- z klasy V b
            III miejsce – Alan Stopa z klasy V b
            III miejsce- Mateusz Gąbka z klasy VI b
            Wyróżnienie- Nikola Buze z klasy V b
            Wyróżnienie- Miłosz Piaseczny z klasy V b
            Wyróżnienie- Julia Kurz z klasy VI a
            Wyróżnienie- Błażej Piaseczny z klasy IV a
            w kategorii klas VII- VIII
            I miejsce- Zuzanna Przybył z klasy VII a
            II miejsce – Żaneta Sieradzka z klasy VII a
            III miejsce- Antoni Korejwo z klasy VIII a

            Brawo! Jesteście niesamowici!

            Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Bibliotekę Szkolną z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 oraz przez Radę Rodziców naszej szkoły.


            Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym.
            Dziękuję, że podzieliliście się z nami swoją wyobraźnią i umiejętnościami fotograficznymi.


            Dziękuję również Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Justynie Mielczarek za pomoc w organizacji konkursu.
            Wszystkich uczniów zapraszam do obejrzenia wystawy pokonkursowej i do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.
                                                                                                                  Ewelina Królikowska

          • 105. Rocznica Odzyskania Niepodległości

          • Wolność kocham i rozumiem

            Wolności oddać nie umiem …”

            Nasza ojczyzna w swojej historii doświadczyła wielu wzlotów i upadków. Polska po 123 latach niewoli, ponownie pojawiła się na mapie Europy.

            10 listopada br. dla uczczenia 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie szkoły podstawowej w Postominie spotkali się po raz kolejny, aby wspólnie uczcić to ważne dla naszego kraju wydarzenie. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy Va pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Wegner oraz pani Karoliny Suchańskiej – Walczak. Uczniowie w montażu słowno – muzycznym przybliżyli nam wydarzenia z kart historii naszego kraju.

            Nie zabrakło pieśni patriotycznych które są swoistym zapisem losów naszego kraju. Pojawiły się teksty i melodie różnych epok, a wystrój sali i nagłośnienie sprawiły, że poczuliśmy się wyjątkowo uroczyście.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akademii. Szczególne podziękowania kierujemy do harcerzy z 25 WDH im ppor. E Gierczak oraz członkiń szkolnego koła wokalnego i uczennicy klasy 2a Oliwki Pacyniak, którzy wokalnie i tanecznie uświetnili naszą uroczystość. To była kolejna wzruszająca lekcja historii i patriotyzmu.

                                                                                                                                              Anna Wegner

            Karolina Suchańska-Walczak

             

             

          • "Szkoła do Hymnu"

          • Dnia 10 listopada 2023 r. cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Szkoła do Hymnu". Wszyscy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

          • Kwesta

          • nformujemy, że 1 listopada , w kweście na rzecz Domu Hospicyjno-Opiekuńczego im. Bpa Czesława Domina wDarłowie uzbieraliśmy kwotę 7337,89zł. Nasi wolontariusze wytrwale zbierali datki przez dwa dni.ziękujemydarczyńcom za każdą ofiarowaną złotówkę.

                                                                                     Zuzia Przybył.

          • Ogólnopolska akcja #wyzwanie Dzień Drzewa w 0 a i 0 b

          • 10 października dzieci z 0 a i 0 b ze Szkoły Podstawowej w Postominie wzięły udział w ogólnopolskiej akcji # wyzwanie Dzień Drzewa z okazji Światowego Dnia Drzewa. W tym dniu dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jaką ważną rolę spełnia drzewo dla człowieka i środowiska.  Postanowiły posadzić swoje drzewka  na terenie szkoły i obiecały o nie dbać i pielęgnować. # wyzwanie Dzień Drzewa

             

                                                                                         Ewa Kwiatek i Ewa Leśniewska

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. ppor. Emilii Gierczak w Postominie
        • +48 59 810 85 21
        • Postomino 15a 76-113 Postomino Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych