Z wielką radością ogłaszam wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego „Europa oczami młodego artysty”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością i wrażliwością artystyczną przedstawili swoje spojrzenie na Europę.
Tematyka konkursu była okazją do przypomnienia, jak piękny i różnorodny jest nasz kontynent. Europa to nie tylko mapa państw, ale także wspólna historia, kultura, tradycje i niezwykłe zabytki, które zachwycają ludzi na całym świecie. W pracach uczniów można było odnaleźć inspiracje znanymi miejscami krajów Unii Europejskiej od wieży Eiffla we Francji, przez Koloseum we Włoszech, wiatraki Holandii, zabytkowe zamki i katedry, aż po malownicze miasta, mosty, place oraz symbole europejskiej jedności.
Uczniowie pokazali, że Europa jest przestrzenią spotkania wielu kultur, języków i tradycji. Ich prace przypominają nam, że jako Polacy jesteśmy częścią większej wspólnoty- jesteśmy Europejczykami. Łączą nas wspólne wartości, szacunek do dziedzictwa kulturowego oraz ciekawość świata, która pozwala lepiej poznawać inne kraje i ich mieszkańców.
Prace uczestników zachwycały pomysłowością, starannością wykonania oraz różnorodnością interpretacji tematu. Komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem, wybierając laureatów spośród wielu pięknych i inspirujących prac.
Kategoria klas I–III
I miejsce – Blanka Kowalik
II miejsce – Hanna Dramińska
III miejsce – Maja Lasota
Wyróżnienia: Lilianna Lech, Hanna Wrzesień, Luiza Burda
Kategoria klas IV–VI
I miejsce – Michalina Januszyk
II miejsce – Natan Gwiazda
III miejsce – Alexander Czerwiński
Wyróżnienia: Zuzanna Lasek, Marcel Rolnik, Hubert Schönwald, Mirosław Lawrynowicz, Ireneusz Lawrynowicz, Marcelina Mróz
Kategoria klas VII–VIII
I miejsce – Zofia Radowska
II miejsce – Julia Piaszczyńska
III miejsce – Lena Piskor
Wyróżnienia: Weronika Zielonka, Emil Niemiec, Jakub Domżałowicz, Artem Hetmanchuk, Natalia Ciesielska, Dominik Lewańczyk
Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom. Dziękuję również wszystkim wychowawcom, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie, uczestnikom za udział, zaangażowanie oraz przygotowanie wyjątkowych prac plastycznych.
Szczególne podziękowania kieruję do sponsorów nagród: Komisji Europejskiej w Warszawie oraz firmy Przewozy autokarowe „Pelikan” Wojciech Krzemiński ze Sławna.
Jeszcze raz gratuluję młodym artystom i życzę dalszych sukcesów oraz nieustającej radości z tworzenia!
Ewelina Królikowska
