Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ciekawa lekcja biologii.
Ciekawa lekcja biologii
Ciekawa lekcja biologii
Klasa I a miała okazję uczestniczyć w cyklu zajęć laboratoryjnych z wykorzystaniem mikroskopów. Gimnazjaliści mogli nauczyć się obsługi mikroskopu oraz samodzielnego wykonywania preparatów. Obserwowali różne organizmy pod powiększeniem nawet 400 – krotnym, co wzbudzało niewątpliwe zaciekawienie i pobudzało wyobraźnię. Uczniowie bardzo byli zadowoleni z takiej formy prowadzenia zajęć, za każdym razem powtarzając, że chcieliby, aby wszystkie lekcje przebiegały właśnie w ten sposób. Czas mijał uczniom wielokrotnie szybciej, niż podczas zajęć prowadzonych w normalnym trybie. Radość i zaangażowanie gimnazjalistów podczas zajęć przedstawia poniższa galeria zdjęć.
Anna Kreft
Mikołajki w kl. I a
6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie,
Bo każde dziecko prezent dostanie.
Wych.I a Ewa Kulczak - Leśniewska
Dzień Misia
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Misia.
Dzień Misia
W dniu 25 listopada w przedszkolu Akademia Malucha odbył się dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło maskotkę – misia i razem ze swoją przytulanką uczestniczyło w zabawach przy piosence
„Pluszowy miś”.
Odbyły się konkursy, wszystkie z nagrodami .
A nagrodami były żelkowe misie. Było bardzo wesoło uczestniczyć w zabawie z ulubionymi misiami naszych przedszkolaków.
M. Bystryczan
Uroczyste pasowanie na Przedszkolaka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczyste pasowanie na Przedszkolaka.
Uroczyste pasowanie na Przedszkolaka
Dnia 28 października 2016 roku w przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka w grupie maluszków i starszaków. W tym piękny dniu zostali zaproszeni wyjątkowi goście: Rodzice, Pani Dyrektor Danuta Strzelczyk, Wicedyrektor Małgorzata Łabęcka, oraz Zastępca Wójta : Pani Aleksandra Kurek, oraz Ksiądz Proboszcz z parafii z Postomina. Po krótkim przedstawieniu swoich umiejętności przez dzieci, nastąpił czas na prezenty dla naszych cudownych przedszkolaków. Po rozdaniu prezentów zaprosiliśmy wszystkich na wspólny poczęstunek.
M. Bistryczan
Biwak zuchów i harcerzy w SZ w Pieszczu
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Biwak zuchów i harcerzy w SZ w Pieszczu.
Biwak zuchów i harcerzy w SZ w Pieszczu
W dniach 25-26.11.2016 r. w Zespole Szkół w Pieszczu spotkały się gromady zuchowe i drużyny harcerskie Związku Drużyn ZHP Gminy Postomino na biwaku pod nazwą „W poszukiwaniu pasji i zainteresowań”, którego organizatorem była Próbna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Promyki” z Pieszcza. Zbiórka rozpoczęła się apelem, podczas którego komendant ZD ZHP phm. Lilia Stolarek-Bojko przyjęła meldunki przybocznych oraz szóstkowych. Następnie drużynowa „Promyków” pwd. Małgorzata Banasiak powitała instruktorów, zuchów i oraz zaproszonych gości: komendanta Hufca ZHP Sławno hm. Barbarę Sobczak, zastępcę komendanta hm. Ryszarda Sobczaka, przewodniczącą Komisji Stopni Instruktorskich sławieńskiego hufca hm. Helenę Zawadę, zastępcę dyrektora Zespołu Szkół w Pieszczu panią Halinę Jóźwik oraz rodziców. Komendant dh. Barbara Sobczak oraz jej zastępca dh Ryszard Sobczak wyrazili ogromne zadowolenie z możliwości uczestniczenia w zlocie wszystkich zuchów oraz harcerzy gminy Postomino i życzyli wszystkim udanej zabawy. Kolejnym punktem tego dnia było spotkanie z zespołem ludowym „Pieszczanki” i wspólne śpiewanie oraz zabawa andrzejkowa z wróżbami i dyskoteką. Mimo intensywnie i wesoło spędzonego dnia, trudno było zasnąć – nocne „pogaduchy” trwały do wczesnych godzin porannych i wszystko wskazywało na to, że będą kłopoty ze wstawaniem. Jednak o wyznaczonej regulaminem godzinie wszyscy byli już na nogach, by po porannej gimnastyce i śniadaniu, przystąpić do zajęć programowych. Rozpoczęto je warsztatami artystycznymi: zajęciami z decoupage poprowadzonymi przez panią Jadwigę Czerwińską oraz witrażu angielskiego, którego nauką zajęła się druhna Małgorzata Banasiak. Okazało się, że mamy mnóstwo utalentowanych zuchów i harcerzy – wykonali oni przepiękne i zaprojektowane przez siebie prace, które później można było podziwiać na szkolnej wystawie oraz w Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Główne cele biwaku, zostały osiągnięte, a były nimi: integrowanie grup zróżnicowanych wiekowo, umożliwienie najmłodszym oraz osobom starszym udziału we wspólnym spotkaniu, uczenie się wzajemnej tolerancji, zrozumienia i właściwej komunikacji interpersonalnej oraz rozwijanie i doskonalenie warsztatu pracy na różnorodnych zajęciach tematycznych. Dziękując wszystkim, dzięki którym zorganizowanie tak owocnego biwaku było możliwe z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne harcerskie spotkania.
Drużynowa 25 WDH- dh Anna Wegner
Drużynowa 30 GZ - dh Lilia Stolarek - Bojko
Mikołajkowy wyjazd do Fabryki Bombek
6 grudnia 2016r. uczniowie klas Ia,IIa IIb wraz z wychowawczyniami i opiekunami przeżyli wspaniałą przygodę w magicznej fabryce i wspólnie stworzyli piękne bombki. Uczniowie zapoznali się z procesem powstawania szklanych bombek. Mogli zobaczyć jak się bombkę dmucha, srebrzy i dekoruje. Następnie pod bacznym okiem i nadzorem pracownic firmy przystąpili do tworzenia swojej bombki. Udekorowaną i wysuszoną oraz podpisaną własnym imieniem, mogli wziąć do domu. Na zakończenie spotkania podziwiali rzadkie odmiany kur ozdobnych,bażanty polne i bananowe oraz owce wrzosówki. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Święta będą na pewno wspaniałe, bo na choinkach dzieci będzie wisiała ich piękna kolorowa bombka. Wycieczka była bardzo udana, pogoda i humory każdemu dopisywały!!!!
H.Matuszczak
Książka w podróży
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Książka w podróży.
Książka w podróży
Projekt czytelniczy „Książka w podróży” dotyczy uczniów klasy III b i IIIa. Jego głównym założeniem jest popularyzowanie czytelnictwa. W każdą środę i piątek uczniowie wraz z wychowawczyniami wyjeżdżają do Darłówka, gdzie pod okiem instruktorów uczą się pływać. Wychowawczynie postanowiły wykorzystać czas, który dzieci spędzają w autobusie. Zaproponowały, aby na każdą podróż wypożyczali książkę ze szkolnej biblioteki, którą będą czytać podczas podróży na basen i w drodze powrotnej. Uczniowie klas trzecich z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w zaproponowanych działaniach. Chętnie biegną do biblioteki i czytają całą drogę … Wiedzą dzięki temu, że jazda autobusem wcale nie musi być nudna i męcząca. Podjęte działania mają na celu wdrożenie dzieci do częstych kontaktów z książką i przygotowanie ich do samodzielnego czytania. Dzięki realizacji różnorodnych działań pokazujemy, że czytanie kształtuje wewnętrzny świat dziecka, a odpowiednio dobrana literatura pomaga budować system wartości i wskazuje życiowe priorytety.
E. Kwiatkowska , E. Kwiatek
Wycieczka do fabryki bombek
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do fabryki bombek.
Wycieczka do fabryki bombek
Uczniowie klas III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do miejscowości Nacław koło Koszalina, gdzie zwiedzali maleńką fabrykę produkującą ozdoby świąteczne. Właściciel przewodnik oprowadzając nas po zakładzie wprowadził uczniów w tajniki produkcji bajecznie kolorowych bombek. Zwiedzanie zaczęliśmy od dmuchalni szkła, gdzie powstają te niezwykłe cudeńka. Dmuchanie bombek przypomina troszkę robienie baniek mydlanych - tylko temperatura pracy jest nieco wyższa - ok. 600 stopni Celsjusza. Kolejnym pomieszczeniem, do którego zostaliśmy zaproszeni to miejsce, gdzie bombki są srebrzone od środka. Mają tam też swoistą szkołę przetrwania - kilkuminutowe wytrząsanie, aby sreberko równo się rozłożyło...potem już tylko kąpiel i do suszenia. Piękne srebrne kule bardzo się wszystkim podobały. Ostatnim etapem naszego zwiedzania była pracownia zdobienia bombek. Panie malarki z niezwykłą precyzją wyczarowywały przeróżne wzory przy użyciu cieniutkich pędzelków z włosia wiewiórek lub bobrów. Wszystko ozdobione barwnym brokatem, koralikami, cekinami i innymi niezwykłymi ozdobami tworzącymi ze szklanych kulek prawdziwe dzieła sztuki. No i w końcu nastąpiła upragniona frajda. Każdy z uczniów mógł własnoręcznie ozdobić bombkę. Ale była zabawa. Dzieci przy pomocy pędzli nanosiły na szkło specjalną farbę tworząc swoje wymarzone wzorki. Wyszły przepięknie, a każda z nich otrzymała również śliczny napis z imieniem jej właściciela. Odebraliśmy też wcześniej zamówione bombki z dedykacją, którymi uczniowie obdarują swoich najbliższych.
Dziękujemy mamom za pomoc podczas wyjazdu.
E. Kwiatkowska, E. Kwiatek
Klasowe Andrzejki w klasie Ia
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klasowe Andrzejki w klasie Ia.
Klasowe Andrzejki
30 listopada 2016 roku przenieśliśmy się w zaczarowany świat magii i wróżb. Każde dziecko rzucało za siebie grosik, kto trafił do miski z wodą, może liczyć, że wymyślone marzenie spełni się w tym roku. I tak rozpoczęło się spotkanie andrzejkowe w klasie I a Szkoły Podstawowej w Postominie. Siedząc w magicznym kręgu zapoznaliśmy się z gawędą na temat tradycji andrzejkowych. Kolejne wróżby wzbudzały salwy śmiechu. Dzieci losowały kolorowe karteczki, z których poznawały przestrogi na przyszłość, m.in. jaki zawód będziemy wykonywać, kto pierwszy znajdzie miłość, czy też czego powinniśmy się wystrzegać. Oczywiście nie zabrakło też ustawiania bucików oraz przebijania szpilką papierowego serca z napisanymi imionami. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taneczne i słodki poczęstunek.
Wych. kl. I a Ewa Kulczak - Leśniewska
Pierwszy bałwan - ku pamięci
Rano 28.11.2016r. był jeszcze śnieg, a że w tym roku jest to niesamowite zjawisko, to od razu przystąpiliśmy do dzieła. Stworzyliśmy naszego pierwszego klasowego (kl. I a SP Postomino) BAŁWANA! . Przybierał on różne postacie, ale w końcu wyglądał "jak bałwan". To dopiero początek śnieżnych rzeźb.
Wych. kl. I a Ewa Kulczak - Leśniewska
Światowy dzień Pluszowego Misia z książką.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy dzień Pluszowego Misia z książką..
Światowy dzień Pluszowego Misia z książką.
W związku ze świętem misia w piątek 25 listopada uczniowie ze wszystkich klas I-III Szkoły Podstawowej w Postominie przynieśli do szkoły pluszowego misia oraz wypożyczyli ze szkolnej biblioteki książki o misiach, a niektórzy przynieśli je ze swoich domowych biblioteczek.
Wprowadzeniem do świętowania było obejrzenie ,,Przygód Misia Uszatka”znanego bohatera z Wieczorynki. Następnie uczniowie zostali zapoznani z historią pluszowego misia, była pogadanka o misiach tych prawdziwych różnych gatunków ich zwyczajach oraz tych bajkowych.
Nie zabrakło głośnego wspólnego czytania fragmentów ciekawych książek, których bohaterami były sympatyczne misie. ozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel ,,spotkania z książką”. Potem uczniowie wcielili się w rolę ,,niedźwiadka” i nauczyli się krótkiej piosenki wraz z ilustracją ruchową /ubaw był po pachy/.Na zakończenie odbyły się zabawy z misiem w chuście animacyjnej, które przyniosły uczniom wiele radości podczas śpiewania znanej kołysanki /troszeczkę przekształconej/ ,,Aaa misie dwa.........”/choć było ich znacznie więcej/.Wszyscy uczniowie otrzymali do pokolorowania misia, a skończone prace zostały umieszczone w salach zajęć. Z wypożyczonych i przyniesionych książek oraz pluszowych misiów zorganizowano wystawę na szkolnym holu, z której można było korzystać podczas przerw,uczniowie chętnie oglądali jak również czytali sobie wybrane przez siebie książki. Zaplanowany cel został osiągnięty.
H.Matuszczak B.Wiórko
"Dzień Buraka i Ziemniaka" w kl. I a
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Dzień Buraka i Ziemniaka" w kl. I a.
Archiwum Aktualności