Nowa galeria Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024- klasy 1-3 została dodana do albumu fotograficznego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024- klasy 1-3
- 140
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 - klasy 4-8
Nowa galeria Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 została dodana do albumu fotograficznego
324
Rozkład autobusów- 21.06.2024
Autobus 1
Dowóz dzieci na godz. 09:00
Dzierżęcin 08:10
Karsino 08:15
Kanin 08:20
Masłowice 08:25
Ronino 08:30
Chudaczewo 08:33
Pieńkowo 08:40
Postomino 08:45
Dowóz dzieci na godz. 12:30
Dzierżęcin 11:48
Karsino 11:53
Kanin 11:58
Masłowice 12:03
Ronino 12:08
Chudaczewo 12:11
Pieńkowo 12:15
Postomino 12:20
Autobus 2
Dowóz dzieci na godz. 09:00
Staniewice 08:00
Staniewice
kurniki 08:05
Tyń 08:07
Pieńkówko 08:10
Kłośnik 08:15
SP Postomino 08:20
Górsko 08:30
Złakowo 08:35
Królewo 08:40
Marszewo 08:45
SP Postomino 08:50
Dowóz dzieci na godz. 12:30
Staniewice 11:30
Staniewice
kurniki 11:35
Tyń 11:37
Pieńkówko 11:40
Kłośnik 11:45
SP Postomino 11:50
Górsko 12:00
Złakowo 12:05
Królewo 12:10
Marszewo 12:15
SP Postomino 12:20
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 - informacja
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się według poniższego harmonogramu:
- 20.06.2024 r. o godz. 9:00 grupy 5- cio i 6- latków (na holu małej szkoły)
- 20.06. 2024 r. o godz. 11:00 grupy 3 i 4- latków (w przedszkolu)
- 21.06.2024 r. o godz. 9:00 klasy IV- VIII (sala gimnastyczna)
- 21.06.2024 r. o godz. 12:30 klasy I- III (sala gimnastyczna)
Przypominamy o stroju galowym.
Rozkład autobusów zostanie podany w terminie późniejszym.
XVI ZLOT HUFCA ZHP SŁAWNO
Nowa galeria XVI ZLOT HUFCA ZHP SŁAWNO została dodana do albumu fotograficznego
99
XVI ZLOT HUFCA ZHP SŁAWNO
W dniach 7-9 czerwca w Stanicy Harcerskiej „Leśna Polana” w Jarosławcu. odbył się XVI Zlot Hufca ZHP Sławno „Jesteśmy w Europie”, w którym uczestniczyło 6 harcerek i 4 harcerzy z naszej drużyny harcerskiej. Głównymi celami Zlotu było podsumowanie rocznej pracy gromad i drużyn, oraz upamiętnienie dwudziestej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Zlot rozpoczęto apelem i odczytaniem rozkazu specjalnego komendanta hufca, a następnie przy ognisku odbyła się ptezentacja dorobku i osiągnięć drużyn i gromad w mijającym roku harcerskim. Na sobotę zaplanowano realizację głównych założeń zlotu oraz przedstawienie wyników realizacji zadań przedzlotowych. Po śniadaniu kandydaci na funkcję zastępowego wraz z pozostałymi uczestnikami zlotu zdobywali wiedzę na kursie metodycznym „Wiec Młodych Wodzów”, który zakończył się nadaniem patentów zastępowego. Uprawnienia do pełnienia tej funkcji w naszej drużynie uzyskały dh Zofia Radowska i dh Roksana Lacka. Następnie odbyła się prezentacja głównego zadania przedzlotowego, czyli przedstawienie przez drużyny i gromady uczestniczące w zlocie wylosowanego kraju, który wraz z Polską w 2004 roku przystąpił do Wspólnoty Europejskiej. Podczas prezentacji krajów poznawaliśmy ich historię, popularne zwroty językowe, atrakcje turystyczne, narodowe stroje, tańce, a nawet potrawy. My prezentowaliśmy Słowenię. Po południu tradycyjnie już odbył się XXVI Festiwai Piosenki Zuchowej i Harcerskiej „Gama”, który tak jak w roku ubiegłym miał formę przeglądu. Przegląd ten rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewaniea hymnu Unii Europejskiej, czyli „Ody do radości”. Następnie wystąpili soliści, duety i zespoły, prezentujęc swoje wokalne umiejętności. Naszą drużynę reprezentowała druhna Zosia, która przy akompaniamencie ukulele wykonała piosenkę ,,Czarny chleb i czarna kawa”. Przed kolacją udaliśmy się do centrum Jarosławna, aby wykonać wspólne pamiątkowe zdjęcie tradycyjnie przy pomniku Rybaka. Ostatnim punktem sobotniego programu zlotu była długo przez wszystkich wyczekiwana nocna gra terenowa, która niestety została przerwana przez burzę i potężną ulewę. Po przejściu części trasy i wykonaniu kilku zadań przemoczeni ,,do suchej nitki” wróciliśmy do Stanicy. Niedzielę rozpoczęliśmy apelem podsumowującym Zlot, podczas którego wszystkim drużynom wręczono zlotowe puchary, dyplomy za udział, a drużynom pełniącym służbę porządkową podczas tegorocznego Biegu Święców–pamiątkowe medale przygotowane przez sławieński OSiR. Po apelu udaliśmy się na długi spacer brzegiem morza oraz lody i pizzę. Pobyt w ,,Leśnej Polanie” zakończyliśmy pysznym obiadem, po zjedzeniu którego zmęczeni, ale pełni wrażeń powróciliśmy do domów odliczając już dni do kolejnego zlotu, który odbędzie się w ,,Leśnej Polanie” za rok.
Drużynowa 25 WDH w Postominie
Sukces Mikołaja w XX Powiatowym Konkursie Liryki Morskiej "Złota muszla 2024"
- 2
Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły oprócz tego, że pilnie się uczą, to jeszcze angażują się w szereg różnorodnych konkursów i odnoszą w nich sukcesy. Miło nam poinformować, że w XX Powiatowym Konkursie Liryki Morskiej „Złota muszla 2024” Mikołaj Szczot uczeń klasy VI a zdobył wyróżnienie, a Zuzanna Przybył – uczennica klasy VII a otrzymała nagrodę za udział. Uczniowie wraz z nauczycielką języka polskiego Panią Eweliną Królikowską wzięli udział w uroczystej gali rozdania nagród, podczas której wiersz Mikołaja został publicznie odczytany i zinterpretowany. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z 9 szkół powiatu sławieńskiego. Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ na konkurs wpłynęło ponad 40 utworów. Oceniana była tematyka wierszy i szant, wrażliwość poetycka, oryginalność ujęcia tematu oraz poprawność i piękno języka ojczystego. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów i gratulujemy im sukcesów. Dziękuję Państwu Iwonie i Marcinowi Szczot za pomoc i ufundowanie pysznych lodów. Dziękuję również Pani Dyrektor Katarzynie Grygorcewicz za słowa uznania i motywację w rozwijaniu skrzydeł naszych uczniów.
Ewelina Królikowska
ROKSANA LACKA FINALISTKĄ REJONOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
Zanim młody człowiek stanie na scenie i zaprezentuje wiersz musi pokonać naprawdę trudną drogę. Najpierw trzeba nauczyć się tekstu na pamięć z uwzględnieniem użytych środków stylistycznych i interpunkcji. Następnie dokonać interpretacji- odpowiednio dobrać ton, tempo mowy, intonację, pauzy. A żeby to zrobić dobrze, należy wielokrotnie powtarzać dany utwór. To jest trudne i żmudne zadanie. Ale efekt końcowy- zasłuchanie publiczności, łzy wzruszenia w oczach słuchających lub subtelne uśmiechy na ich twarzach przekonują, że naprawdę warto.Roksana Lacka przez kilka ostatnich tygodni przygotaowywała się w taki właśnie sposób. Każdego dnia po kilka razy recytowała swój wiersz- w domu, w szkole, na spacerze, aby jak najlepiej wypaść na eliminacjach rejonowych Konkursu Recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne ", który odbył się 04.06.2024 r. w Bibliotece Publicznej w Koszalinie. I udało się!!! Wszystkie elementy, które świadczą o profesjonalnej recytacji można było usłyszeć w przepięknej prezentacji naszej uczennicy, która będąc FINALISTKĄ zaprezentowała swoją interpretację w typowy dla siebie sposób-delikatnie, subtelnie i świadomie.To cudowne, że są młodzi ludzie, którzy pielęgnują "żywe słowo" i potrafią tak pięknie jak Roksana, dzielić się swoją wrażliwością.
Integracja na wesoło klasy VI i VIB
W dniach 3-4 czerwca 2024 klasy VI wraz z Paniami Edytą Zosiuk, Katarzyną Sochacką i Rentą Hazy spędzili czas na biwaku w Jarosławcu w Pensjonacie Savana. Biwak obfitował w szereg różnych atrakcji. Uczniowie byli w Muzeum Bursztynu, na latarni, w Muzeum Ziemi Sławieńskiej, uczestniczyli w warsztatach malowania kamieni oraz warsztatach profilaktycznych. Mieli możliwość przejażdżki konnej, przejażdżki wozem drabiniastym, quadem oraz meleksem. Wspólnie spędzony czas, śpiewy przy ognisku, wieczorne opowieści pozytywnie wpłynęły na atmosferę i wzajemne relacje między uczniami. Mamy wspaniałe klasy. - z dumą podkreślały po powrocie wychowawczynie klasy VIA i VIB. Podobnie zadowoleni byli uczniowie. Wyjazd był okazją do poznania kolegów i nawiązania kontaktów towarzyskich. Podziękowania kierujemy do naszych rodziców- p. E. Mielczarek, A. Sieradzkiej, M. Zalewskiej oraz dla p. S. Kwiatkowskiego- pyszny obiad i p. E. M. Kwiatkowskich- wycieczka po muzeum .
WRACAMY ZA ROK-zgodnie powiedzieli wszyscy uczniowie!!!
Biwak klas szóstych w Jarosławcu
Nowa galeria Biwak klas szóstych w Jarosławcu została dodana do albumu fotograficznego
153
Dzień Pustej Klasy- Dzień Dziecka
Dnia 7 czerwca w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Pustej Klasy, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. To był dzień pełen radości, zabawy i niezapomnianych wrażeń. Uczniowie zebrali się na boisku szkolnym, gdzie zostali serdecznie przywitani przez Panią Dyrektor Katarzynę Grygorcewicz oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Po krótkim omówieniu planu dnia, uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie atrakcji. Wszyscy brali aktywny udział w konkurencjach sportowych. Po intensywnych zmaganiach sportowych, nadszedł czas na przerwę i poczęstunek - kiełbaski z grilla, popcorn oraz lody. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie oraz zapraszamy na kolejne szkolne wydarzenia! Mariola Bukowska, Karolina Suchańska -Walczak.
#dzienpustejklasy2024
Dzień Pustej Klasy - Dzień Dziecka
Nowa galeria Dzień Pustej Klasy została dodana do albumu fotograficznego
142
Nauka języka niemieckiego z baśni
- 4
Nauka języka niemieckiego z baśni? Czy to możliwe..? Właśnie dzisiaj 4 czerwca 2024 uczniowie klas 7a i 8a udowodnili, że wiele można się nauczyć czytając teksty literackie w języku obcym. Wszystkim znani Bracia Grimm urodzili się w Niemczech, dlatego też na lekcji języka niemieckiego uczniowie zapoznali się z jedną z baśni „Die Bremer Stadtmusikanten” (Muzykańci z Bremy). Tekst literacki został dopasowany do poziomu językowego uczniów przez nauczycielkę języka niemieckiego panią K. Suchańską-Walczak oraz urozmaicony został ćwiczeniami do nauki słownictwa. Uczniowie mieli satysfakcję z pracy w grupach, korzystania z zasobów naszej szkolnej biblioteki takich jak słowniki dwujęzyczne do nauki języka niemieckiego. Tematyka lekcji została zrealizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Karolina Suchańska-Walczak
WYCIECZKA DO HISTORYCZNEGO PARKU ROZRYWKI W BORKOWIE
Nowa galeria WYCIECZKA DO HISTORYCZNEGO PARKU ROZRYWKI W BORKOWIE została dodana do albumu fotograficznego
94
WYCIECZKA DO HISTORYCZNEGO PARKU ROZRYWKI W BORKOWIE
Wycieczki szkolne są bardzo ważnym wydarzeniem w życiu całej klasy. Wspólne wyjazdy to ekscytujące przeżycie, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. Taki czas to z jednej strony okazja do oderwania się od monotonnej codzienności, zaś z drugiej możliwość poznania nowych miejsc. Wycieczki klasowe pozwalają łączyć przyjemne z pożytecznym. Aby wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i z przyjemnością wspominali ten czas, warto zdecydować się na takie atrakcje, które uczniowie będą mogli jak najpełniej wykorzystać. Na taką właśnie wycieczkę wybrali się w środę 28 maja uczniowie klasy 5a i 7a. Wycieczka do Historycznego Parku Rozrywki "Od Neolitu Do Średniowiecza" w Borkowie, to wspaniała lekcja historii, która na długo pozostanie w ich pamięci.
Historyczny Park Rozrywki u Woja Borka to miejsce, które "przeniosło nas w czasie", abyśmy mogli zobaczyć jak żyło się przed tysiącami lat!. Wycieczka była wspaniałą przygodą połączoną z nauką! Uczniowie zobaczyli między innymi: Obozowisko Neolitowe, Budowę Megalitu, Malarstwo Naskalne, Szałas Rybaka, Uzbrojenie Wojów i Rycerzy, Eksponaty muzealne, repliki broni oraz uzbrojenia. Na uczniów czekały między innymi atrakcje takie jak: mielenie ziarna, pieczenie podpłomyków, Dyby, Miniaturowy teatrzyk kukiełkowy, w którym uczniowie samodzielnie stworzyli spektakl teatralny, Monidła, Kamień szczęścia, Koniki drewniane oraz średniowieczne gry i zabawy takie jak: rzut oszczepem, łowienie rybek, budowanie z drewnianych klocków, walki rycerskie, narty, przeciąganie liny itp.
W obozie rycerskim udostępniono rekwizyty do przebrania i możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć. Nie zabrakło również wspólnego pieczenia kiełbasek przy ognisku.
Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały nauczycielki: Pani Anna Wegner i Pani Karolina Suchańska-Walczak.
Uczniowie miło i aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu, odkrywali swoje talenty, pokonywali słabości, a co najważniejsze, jak na Park Średniowieczny przystało: bez telefonu i Internetu.
Zapraszamy do galerii !
Anna Wegner
Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
- 1
23 maja w Człopie odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy
o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
- Michał Bartnik
- Jakub Domżałowicz
- Antonina Mielczarek
- Natalia Sieradzka
Udział naszych uczniów w tym poprzedziły sukcesy w etapie gminnym i powiatowym, gdzie zajęli pierwsze miejsca.
W Turnieju w Człopie brało udział 15 drużyn z województwa zachodniopomorskiego. Uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach:
- test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i test ze skrzyżowaniami
- pierwsza pomoc przedmedyczna
- tor przeszkód
- miasteczko ruchu drogowego
W ogólnej klasyfikacji nasza drużyna zajęła 11 miejsce.
Serdecznie dziękuję Panu Krzysztofowi Sieradzkiemu za transport oraz pomoc przy organizacji turnieju.
Jacek Kisielowski
Potyczki mitologiczne klas piątych
Mitologia starożytnej Grecji od wieków fascynuje ludzi. Swoją wiedzę na temat świata antycznych bogów i herosów sprawdzili uczniowie klas piątych, którzy w dniu 22.05.2024r. wzięli udział w Szkolnych Potyczkach Mitologicznych przygotowanych przez Panie Renatę Hazy, Edytę Zosiuk i Ewelinę Królikowską. Potyczki zostały zrealizowane w oparciu o zadania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Dwie klasy rywalizowały w przygotowanych przez siebie strojach, odpowiadając na pytania, rozwiązując krzyżówki i quizy, tworząc zaproszenie na bal na Olimpie i biorąc udział w kalamburach. Poziom był bardzo wyrównany, a kreatywność niesamowita. Każdy bawił się wspaniale. Klasy 5 a i 5 b tego dnia zaskoczyły wielu! Zajęły I miejsce ! Na zwycięzców czekały słodycze. Upominki ufundował Samorząd Szkolny. Gratulujemy wiedzy i kreatywności!!!
Edyta Zosiuk
Potyczki mitologiczne klas V
Nowa galeria Potyczki mitologiczne klas V została dodana do albumu fotograficznego
89
Wycieczka do Berlina
WYCIECZKA SZKOLNA DO BERLINA w dniu 17.05.2024 r.
Dnia 17 maja 2024 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im ppor. Emilii Gierczak
w Postominie wyjechali na jednodniową wycieczkę do Berlina z Biurem Podróży Euro-Relax w Słupsku.W wycieczce wzięło udział 41 uczniów klas 4a, 6a, 6b, 7a i 8a, nad którymi opiekę sprawowali nauczyciele: Pani Barbara Babik– kierownik wycieczki oraz Pani Edyta Stachowska i Pan Jacek Kisielowski – opiekunowie. Wycieczka miała zarówno charakter przedmiotowy, jak i turystyczno – krajoznawczy, gdyż jej głównym celem było zapoznanie się z historią i kulturą Niemiec oraz kontakt z żywym językiem.
O godz.06.00 wszyscy uczestnicy zajęli miejsca w autokarze i wyruszyliśmy w drogę. Około godz.12:00 dotarliśmy do Berlina, który przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy z przewodnikiem.
Pierwszą atrakcją był fragment Muru Berlińskiego (Berliner Mauer) z East Side Galery, czyli graffiti znanych artystów z całego świata. Przewodnik przybliżył nam realia życia w dawnej NRD. Mogliśmy podziwiać również plac Aleksandra (Alexanderplatz ) ze słynną wieżą telewizyjną (Fernsehturm) i Czerwonym Ratuszem (Rotes Rathaus). Wieża jest najwyższym budynkiem w mieście o wysokości 368 m. Mieliśmy możliwość wjazdu na wieżę telewizyjno-widokową skąd rozpościera się panorama na cały Berlin. Widok całego miasta z tak wysokiej wieży wywarł na uczniach niesamowite wrażenie. Podczas wędrówki zobaczyliśmy miejsce, w którym odbywa się znany europejski festiwal filmowy „Berlinale.”
Dotarliśmy także pod siedzibę niemieckiego parlamentu – Reichstagu z nową szklaną kopułą. Wysłuchaliśmy informacji na temat historii budynku Reichstagu i najważniejszych obiektów w mieście. Zrobiliśmy tutaj pamiątkowe zdjęcie.
Podążaliśmy Aleją Lipową (Unter den Linden) w stronę Bramy Brandenburskiej (Brandenburger Tor) – najbardziej znanej budowli Berlina oraz symbolu Zjednoczenia Niemiec, Jest to jednocześnie najbardziej rozpoznawalny symbol miasta. Spacerując Aleją Lipową (Unter den Linden) podziwialiśmy wielkomiejską, historyczną architekturę, która była świadkiem najważniejszych wydarzeń w historii Niemiec, jak chociażby Najstarszy Berliński Uniwersytet Humbolta (Humbolt Universität), na którym wykładał sam Albert Einstein czy Pusta Biblioteka, z której naziści spalili wszystkie zakazane przez nich księgozbiory.
Wędrując po Berlinie, zobaczyliśmy kontrowersyjny Pomnik Ofiar Holokaustu – ponad 2 tys. betonowych płyt na 19 tys. m2, który robi naprawdę wielkie wrażenie.
Mieliśmy również okazję zejść do metra berlińskiego. Po zakończeniu wędrówki z przewodnikiem uczniowie z opiekunami mieli czas na zakup pamiątek, posiłek i odpoczynek przy fontannie po trudach wędrówki.
Kolejny punkt programu to Muzeum Historii Naturalnej. Znajduje się tutaj wysoki na ponad 13 metrów zestaw prehistorycznych kości brachiozaura, będący rekordem Księgi Guinnessa. Brachiozaura, jak i 6 innych szkieletów dinozaurów, podziwialiśmy w sali Świat dinozaurów. Zobaczyliśmy również, a może i przede wszystkim, najlepiej zachowany na świecie szkielet Archeopteryksa (praptaka). Odbyliśmy podroż astralną w dziale Kosmos i Układ Słoneczny, a także zobaczyliśmy największą w Niemczech kolekcję minerałów, która liczy 250 000 okazów.
Około godz. 19:00 zmęczeni lecz pełni wrażeń opuściliśmy Berlin. W Kołbaskowie zjedliśmy obiadokolację. O godz.01.00 bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia, szczęśliwie wróciliśmy do Postomina. Program wycieczki był bardzo bogaty, ale wszystko udało się zrealizować. Wycieczka była bardzo ciekawa i pasjonująca.
Dla niektórych był to pierwszy wyjazd poza granice naszego kraju, pierwszy kontakt z tzw. „żywym językiem” oraz kulturą kraju niemieckojęzycznego. Uczniowie mieli okazję do zastosowania umiejętności językowych w praktyce, pokonania bariery językowej oraz poznania życia w wielkim mieście .
Barbara Babik
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie