• Strona główna
  • Biblioteka szkolna w tym II półroczu będzie czynna w: Poniedziałek- 08:10-14.10 Środa- 08.00-11.00 Piątek- 07:50-13.50
  • Aktualności
          • "Szkoła do Hymnu"

          • Dnia 10 listopada 2023 r. cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Szkoła do Hymnu". Wszyscy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

          • Kwesta

          • nformujemy, że 1 listopada , w kweście na rzecz Domu Hospicyjno-Opiekuńczego im. Bpa Czesława Domina wDarłowie uzbieraliśmy kwotę 7337,89zł. Nasi wolontariusze wytrwale zbierali datki przez dwa dni.ziękujemydarczyńcom za każdą ofiarowaną złotówkę.

                                                                                     Zuzia Przybył.

          • Ogólnopolska akcja #wyzwanie Dzień Drzewa w 0 a i 0 b

          • 10 października dzieci z 0 a i 0 b ze Szkoły Podstawowej w Postominie wzięły udział w ogólnopolskiej akcji # wyzwanie Dzień Drzewa z okazji Światowego Dnia Drzewa. W tym dniu dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jaką ważną rolę spełnia drzewo dla człowieka i środowiska.  Postanowiły posadzić swoje drzewka  na terenie szkoły i obiecały o nie dbać i pielęgnować. # wyzwanie Dzień Drzewa

             

                                                                                         Ewa Kwiatek i Ewa Leśniewska

          • ZAGRAJMY W LEKTURĘ – PROJEKT KLASY VII A

          • Czytanie książek, a już szczególnie lektur szkolnych,  nie dla wszystkich wiąże się z przyjemnością. Dla niektórych to przykry obowiązek. Jak więc zmobilizować uczniów do zapoznania się z lekturami i wykonania związanych z nimi zadań? Można np. wykorzystać gry planszowe, ale nie te gotowe. Najlepiej jak uczniowie  sami je dla siebie przygotują.

            Uczniowie klasy VII a pod okiem nauczycielki języka polskiego Pani Eweliny Królikowskiej tworzyli  swoje wersje gry do lektury „Zemsta” Aleksandra Fredry.  Wszyscy niezwykle  zaangażowali się w projekt, stworzyli plansze do gier, karty, opracowali instrukcję i legendę, a nawet przygotowali kostki i pionki do gry (wykorzystując przy tym  umiejętności matematyczne i plastyczne). Królowały gry oparte na zasadach Monopoly, Chińczyka, ale również i  Milionerów. Podsumowaniem była szczegółowa prezentacja kreatywnych wytworów uczniów. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z takich zajęć, gdyż jest to niebanalny sposób powtarzania treści lektur, który poza poszerzeniem wiedzy, uczy również aktywnych form spędzania wolnego czasu i zdrowej rywalizacji. Przygotowane przez uczniów planszówki były bardzo pomysłowe, dopracowane pod względem strategicznym i estetycznym.  

            Takie metody jak grywalizacja, to ciekawa alternatywa dla klasycznych sposobów zwiększania wiedzy i rozwijania umiejętności. A najważniejsze, że uczniom też się podobało. Pomimo tego, że „istota gry” nadal pozostaje lekturą szkolną, ale jej omawianie nie musi być nudne.

            Wykonując ten projekt, uczniowie zrealizowali również jeden z punktów z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

             

            Ewelina Królikowska

          • „LEKTURA W PUDEŁKU”- projekt klasy V b

          • Co zrobić, by uczniowie zaczęli czytać książki? Sposobów jest wiele. Jednym z nich może być projekt LEKTURA W PUDEŁKU. Bynajmniej nie chodzi o to, że skoro leży zamknięta, to nie trzeba jej już czytać ;-)

            Przekonali się o tym uczniowie klasy V b , którzy pod okiem nauczycielki języka polskiego Pani Eweliny Królikowskiej najpierw przeczytali lekturę "Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa, a następnie stworzyli alternatywną rzeczywistość zamkniętą w pudełku po butach. Miały się w nim znaleźć przedmioty, zdjęcia, rysunki itp. nawiązujące do treści książki. Do wykonania tego zadania nie wystarczy samo streszczenie, ponieważ  nie sprawi, że uczeń będzie wiedział, jakie „skarby” łączące się z treścią lektury powinny się znaleźć w owym tajemniczym pudełku. Prezentacja poszczególnych przedmiotów odbywała się na środku sali. Należało zadbać o poprawność swojej wypowiedzi, rozbudować ją, unikać powtórzeń, wykazać się pomysłowością, udowodnić, że zna się treść książki. Uczniowie trenowali również umiejętność argumentowania, publicznych wystąpień, pokonywania  stresu, a przede wszystkim doszli do wniosku, że czytanie książek może być świetną i kreatywną zabawą.

            Wykonując to zadanie, uczniowie zrealizowali również jeden z punktów z Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0.

             

             

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej   im. ppor.  Emilii Gierczak w Postominie  przygotowali dla swoich nauczycieli przedstawienie pt. „Co to jest szkoła?”. Młodzi ludzie spotykali się przez kilka tygodni, analizowali- przygotowany przez wychowawczynię- scenariusz, kreowali postaci  i ćwiczyli grę aktorską. Owoce ich pracy można było zobaczyć podczas uroczystego apelu 13.10.2023r.

            Przedstawienie ukazywało lekcję, podczas której uczniowie starali się wytłumaczyć swojemu nauczycielowi, w którego wcielił jeden z czwartoklasistów, czym tak naprawdę jest szkoła widziana oczami uczniów. W trakcie inscenizacji można było usłyszeć o kolejnych szczeblach „pedagogicznej drabiny”, a także poznać bliżej portrety psychologiczne poszczególnych osób, które składają się na szkolną społeczność- dyrektora, nauczyciela, sekretarki, księgowej, kasjerki, kucharki, woźnego, „ekipy sprzątającej” i- najbardziej umordowanego osobnika, który stoi na końcu tegoż łańcucha- ucznia.

            Zabawne testy, swoboda wypowiedzi uczniów oraz ich aktorska gra spotkały się z burzą braw oraz gromkim śmiechem oglądających.

            Występ zakończył się pokrzepiającą piosenką, dedykowaną wszystkim pracownikom szkoły, którzy nie mają łatwego zadania, ucząc i wychowując młodych ludzi.

            Na zakończenie uczniowie wręczyli zaproszonym gościom, Pani dyrektor, nauczycielom oraz pracownikom szkoły przygotowane wcześniej upominki.

             

                                                                                                                       Edyta Stachowska

             

             

             

             

             

             

          • Wizyta uczniów w Teatrze Tęcza

          • 11 października 2023 roku uczniowie klas VI a, VI b oraz VII a  pod opieką pań: Edyty Zosiuk, Eweliny Królikowskiej oraz Jolanty Luczkiewicz mieli możliwość wyjazdu do Teatru Tęcza w Słupsku na przedstawienie „Niekończąca się historia”. Poznaliśmy historię 9-letniego Bastiana, który podąża śladami książkowego bohatera Atreju, wraz z którym musi stawić czoła niebezpieczeństwu, rozpaczy i strachom czyhającym na niego w bezkresnym królestwie Fantazjany. W jego rękach leży przyszłość krainy, którą włada Dziecięca Cesarzowa. Ta mądra, wzruszająca,  niezwykła i  wielowątkowa  sztuka o relacjach z bliskimi, utracie, samotności, o depresji, o sile wyobraźni, która pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile i po prostu o dobrej literaturze i czytelnictwie spodobała się wszystkim. Po spektaklu uczniowie mieli spotkanie z pedagogiem teatralnym i mogli swobodnie wypowiedzieć się na temat swoich wrażeń z przedstawienia.

                                                                                                               Ewelina Królikowska

          •  W HARCERSKIM KRĘGU - HARCERSKI START HUFCA

          • 29 września br. gromady, drużyny i kręgi instruktorskie Hufca ZHP Sławno zainaugurowały kolejny rok harcerskiej służby. Uroczysta zbiórka odbyła się na placu ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i rozpoczęto ją apelem, podczas którego złożono meldunek o gotowości do pracy w nowym roku szkolnym i odczytano okolicznościowy rozkaz specjalny Komendanta Hufca. Druh hm. Ryszard Sobczak wygłosił okolicznościową gawędę, dziękując wszystkim za ogromne zaangażowanie w realizację zadań programowo-kształceniowych i podziękował wszystkim nie tylko za udział w spotkaniu, ale przede wszystkim za zaangażowanie w krzewieniu idei skautowych i pracę służącą rozwojowi hufca oraz całego Związku Harcerstwa Polskiego. Następnie uczestnicy zbiórki przemaszerowali na cmentarz komunalny, gdzie w asyście pocztu sztandarowego pod obeliskiem upamiętniającym poległych i pomordowanych w 1939 r. harcerzy – obrońców Grodna złożono wiązankę kwiatów jako symbol pamięci o bohaterach sprzed osiemdziesięciu czterech lat. Po ceremonii zuchy i harcerze udali się do Domu Harcerza na podsumowanie zbiórki i ciepły posiłek w postaci pysznej grochówki. Harcerski Start ,, W harcerskim kręgu’’ to kolejny już projekt wychowawczy Hufca ZHP Sławno zrealizowany w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030 finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności.Jego podstawowym założeniem oprócz inauguracji roku harcerskiego, było zachęcenie zuchów, harcerzy i instruktorów do upowszechniania oraz pielęgnowania dziedzictwa harcerskiego, a także promowanie służby i działań członków ZHP wśród lokalnej społeczności, a przy okazji również integracja jednostek funkcjonujących w różnych miejscowościach sławieńskiego powiatu.

                       Drużynowa Anna Wegner

          • ,,EkoStart 2023’’

          • 21 września harcerze z 25 WDH realizowali hufcową propozycję programową związaną z międzynarodową akcją „Sprzątanie świata 2023” organizowaną w tym roku pod hasłem ,,Sprzątanie świata łączy ludzi’’.  Celem akcji było  promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W ramach realizowanej akcji nasi harcerze porządkowali teren wokół jeziora w Pieńkowie. Nasza eko-zbiórka oprócz swojego głównego założenia, była świetną formą integracji i poznania nowych członków drużyny, którzy swoją przygodę z harcerstwem rozpoczęli właśnie EkoStartem.

            Drużynowa  Anna Wegner

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. ppor. Emilii Gierczak w Postominie
      • +48 59 810 85 21
      • Postomino 15a 76-113 Postomino Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych