• Potyczki z polszczyzną

• Uczniowie klasy VII na lekcji języka polskiego wzięli udział w Potyczkach z polszczyzną. Celem zajęć było kształtowanie świadomości językowej uczniów, popularyzacja wiedzy na temat języka ojczystego, uwrażliwienie uczniów na poprawne posługiwanie się polszczyzną. Uczniowie obejrzeli filmiki kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty- dodaj do ulubionych” oraz „Język polski jest ą, ę”, które zostały objęte ogólnopolskimi działaniami pod patronatem Rady Języka Polskiego, Narodowego Centrum Kultury i Prezydenta RP. Następnie sprawdzili swoją wiedzę w Potyczkach Językowych na platformie Kahoot. Podzieleni na zespoły uczniowie najpierw zapoznawali się z zaprezentowaną przez nauczyciela wiedzą językoznawczą  i historycznoliteracką odnoszącą się do: znajomości zróżnicowania regionalnego polszczyzny, frazeologizmów, zróżnicowania stylów polszczyzny, sposobu tworzenia nazw mieszkańców, archaizmów, eponimów, autorstwa i treści tekstów poetyckich. Następnie po zalogowaniu się  każdej drużyny na platformę, odpowiadali na 40 pytań. Gra była świetnym narzędziem do pracy w grupie, zaangażowania każdego ucznia, zdrowej rywalizacji, wykorzystania TIK-u, przekazania wiedzy, a także uświadomienia uczniom, że telefon może służyć do nauki i można go mądrze wykorzystać. Nauczyciel i uczniowie na bieżąco widzieli prawidłowość wykonywania przez uczniów zadań, ranking grup oraz pozycję na podium. Emocje były niesamowite. Nikt nie zareagował na dzwonek i nikt nie chciał przerywać potyczek. Po tej lekcji na długo zapamiętamy, że o język należy dbać, ponieważ to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości. :)

• Dzień Patrona Szkoły

• Każdego roku w marcu w naszej szkole obchodzony jest Dzień Patrona Szkoły . Uczniowie tego dnia oddają hołd ppor. Emilii Gierczak, krzewiąc te wartości, którymi nasza patronka wpisała się w portret oddanego żołnierza, wzorowego patrioty, a nade wszystko szlachetnego człowieka. Uroczysty apel dla społeczności szkolnej zorganizowali w dniu 29 marca harcerze z 25. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej, noszącej również imię Emilii Gierczak oraz uczniowie z klasy VIII, II i I. Uroczystość uświetniły wiersze oraz piosenki harcerskie i o tematyce patriotycznej. Ten dzień był ważny także z innego powodu. Podczas apelu gościem honorowym w Szkole Podstawowej w Postominie był pan Józef Kwiatkowski- członek Związku Kombatantów, uczestnik walk o Wał Pomorski w Kołobrzegu. Pan J. Kwiatkowski opowiedział uczniom o swoich przeżyciach i wspomnieniach z czasów walki o wolność naszej ojczyzny. Ten przykład bohaterstwa i gotowość do najwyższego poświęcenia jest wzorem do naśladowania zarówno dla współczesnych żołnierzy Wojska Polskiego, jak i wszystkich nas Polaków. Chwała bohaterom!

Edyta Zosiuk

W albumie fotograficznym dodano zdjęcia z okazji Dnia Patrona Szkoły.

Zachęcamy do oglądania

• Deszcz nagród dla Wiktorii i Aleksandry

• Z wielką dumą informujemy, że nasze uczennice Wiktoria Pasternak z klasy VI a oraz Aleksandra Plytta z klasy V a zostały docenione w XX Gminnym Przeglądzie Amatorskiego Ruchu Artystycznego Postomino 2023 w kat. II (klasy IV-VI). Dziewczyny najpierw przeszły eliminacje szkolne, a następnie reprezentowały naszą szkołę podczas eliminacji gminnych. Wiktoria zajęła II miejsce i zyskała awans do etapu powiatowego, a Aleksandra zdobyła wyróżnienie.

Podczas 54. Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i Ptaszęta Polskie 2023” Wiktoria zdobyła statuetkę Mistrza Recytacji  i awans do etapu powiatowego. Aleksandra natomiast zdobyła wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom sukcesów i trzymamy mocno kciuki za kolejne. Jesteśmy z Was dumni! Brawo!

• Z wizytą na "Alicji w Krainie Czarów"

• Dnia 22.03.2023 r. uczniowie naszej szkoły z klas IV- VII wybrali się do Nowego Teatru w Słupsku na zapierające dech w piersiach przedstawienie pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Cudowna  gra aktorska, wspaniałe wokale i perfekcyjnie układy taneczne zachwyciły nas od pierwszych minut musicalu. Z zapartym tchem i wielką przyjemnością towarzyszyliśmy Alicji w podróży poznania siebie. Spotkanie z Królicą, Kapelusznikiem, rozmowa z Panem Larwą i panem Gołębim oraz Królową Kier to krytyczne spojrzenie na świat oczami już nie dziecka, ale jeszcze niedorosłej dziewczyny. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za częściowe sfinansowanie kosztów autobusu. To była niesamowita uczta duchowa godna polecenia dla wszystkich.

• Dzień Wiosny- I Szkolny Mam Talent

• Dnia 21.03.2023 r. w naszej szkole przywitaliśmy tak długo oczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Tego dnia cała społeczność szkolna udała się na halę sportową, by wziąć udział w I Szkolnym Mam Talent przygotowanym przez Samorząd Uczniowski i jego opiekunki panią Karolinę Suchańską- Walczak oraz panią Mariolę Bukowską. Podczas pokazów uczniowie naszej szkoły kolejny raz udowodnili, że talentów im nie brakuje. Podziwialiśmy pokazy muzyczne, taneczne, akrobatyczne, sportowe, programowania robotów, teatralne, recytatorskie. Każdy występ był niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Jury miało trudny orzech do zdryzienia. Czas oczekiwania na wyniki umiliła wszystkim pizza ufundowana przez Rade Rodziców i zorganizowana przez p. Justynę Mielczarek. To był świetnie spędzony czas pełen radości, uśmiechu i dobrej zabawy.

Zapraszamy do galerii.

• MALI PATRIOCI :)

• Serdecznie gratulujemy wiedzy naszej wspaniałej drużynie, która na Konkursie Wiedzy o Gminie Postomino wykazała się wspaniałą wiedzą i zmierzyła się z naprawdę trudnymi zadaniami. Jesteśmy z Was dumni. Brawo