Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz

do pierwszej klasy szkoły podstawowej

Na podstawie Zarządzenia Nr 27/2023Wójta Gminy Postomino z dnia 31stycznia 2023r. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor. Emilii Gierczak w Postominieinformuje, że od 27 lutego 2023r. do 20 marca 2023r. trwać będzie rekrutacja do oddziałów przedszkolnych.

Wnioski o przyjęcie należy składać wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

W terminie od27 lutego 2023r.  do 20 marca 2023r. trwać będzie rekrutacja do pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego należy składać od 07 lutego do 20 lutego 2023r.

W zakładce pobieralniana stronie internetowej szkoły www. zspostomino.edupage.org. można pobrać wszystkie dokumenty  niezbędne w procesie rekrutacji .

Dyrektor Szkoły:

Małgorzata Milarska

• Ferie z Ręczną

• Czy Twoje dziecko chce spróbować swoich sił w piłce ręcznej?

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z terenu gminy Postomino do udziału w otwartych treningach piłki ręcznej wraz z naszymi Zawodniczkami SPR Victoria Postomino w trakcie ferii ( 13.02-17.02.2023r.)

Harmonogram zajęć podzielony na dwie grupy wiekowe:

ZAJĘCIA DLA KLAS I-IV ( Trener p. Sylwia)

Poniedziałek 10:00-12:00

Środa 10:00-12:00

Piątek 10:00-12:00

ZAJĘCIA DLA KLAS V-VIII (Trener p. Maciej)

Poniedziałek 12:00-14:00

Środa 12:00-14:00

Piątek 12:00-14:00

Hala Sportowa przy SP w Postominie.

Wszystkie zajęcia mają charakter otwarty i są bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy do udziału

• Prelekcja na temat zdrowia

• 1.02 2023r. odbyła się w naszej szkole prelekcja na temat zdrowia. Przeprowadziła ją Pani Magdalena Kruk -pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sławnie. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wiedzą na temat grypy, jej objaw,ów oraz profilaktyki.  Słuchali również o szkodliwości dopalaczy oraz napojów energetycznych.

• BohaterON - włącz historię!

• W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy za pośrednictwem członków 25 WDH oraz uczniów klasy 4a SP w Postominie wzięła udział w realizacji projektu z zakresu edukacji historyczno - patriotycznej ,,BohaterON - włącz historię!’’ - ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Na przełomie października-listopada 2022r uczniowie klasy 4a wraz z członkami szkolnej 25 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej w Postominie uczestniczyli w realizacji projektu BohaterON w Twojej Szkole. Celem realizowanych działań było podniesienie poziomu wiedzy oraz świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego i jego uczestników. Zajęcia przeprowadzone zostały w oparciu o scenariusz ,,Mały roznosiciel nadziei''. Uczniowie po wysłuchaniu słuchowiska przedstawiali w grupach wydarzenia na osi czasu oraz opowiadali o emocjach towarzyszących głównemu bohaterowi. W ramach zajęć przeprowadzono również pogadankę dotyczącą roli dzieci i młodzieży w czasie Powstania Warszawskiego oraz pełnionych przez nie funkcji. W dyskusji zwrócono również uwagę na zagrażające im niebezpieczeństwa. Uczniowie starali się znaleźć odpowiedź na pytanie

,, Co to znaczy być patriotą w obecnych czasach?''. W wyniku realizacji zajęć uczniowie dowiedzieli się także jaki wpływ na ich obecne życie miał wybuch Powstania Warszawskiego.

Organizacja zajęć tematycznych oraz umieszczenie wpisów na portalu www.dumnizpowstańców.pl przyczyniły się do upamiętnienia 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i dołożenia naszej szkolnej cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy poświęcili swoją młodość, często również zdrowie i życie, abyśmy my dzisiaj mogli żyć w wolnym i suwerennym kraju.

Zaangażowanie uczniów w poznawanie historii Polski XX wieku oraz wpisy z podziękowaniami i życzeniami dla Powstańców Warszawskich na portalu www.dumnizpowstańców.pl są symbolem uznania, szacunku i życzliwości ze strony młodego pokolenia.

Wpisy uczniów są dostępne na portalu www.dumnizpowstańców.pl - mapa - szukaj ( należy wpisać POSTOMINO)

Szkolny koordynator projektu

Anna Wegner