Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy
Dnia 06.06.2022 r. o godzinie 2:00 klasy: VII b, VIII a i VIII b wyruszyły w ramach programu „Poznaj Polskę” na wycieczkę do stolicy.Warszawa przywitała nas słoneczną pogodą. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Stadion Narodowy oraz Muzeum Neonów. To było niezwykłe przeżycie nie tylko dla chłopców. Dzięki wspaniałej Pani przewodnik zgłębiliśmy wiedzę na temat tych miejsc. Wyczerpani, ale z uśmiechami na twarzach, dotarliśmy do naszego hotelu, w którym czekała na nas wyśmienita kolacja. Drugiego dnia zwiedziliśmy samą Warszawę. Zaczęliśmy od Starego Miasta, Nowego Świata i Krakowskiego Przedmieścia. Zobaczyliśmy Plac Nieznanego Żołnierza z atrakcją - zmianą warty. W tym dniu zwiedziliśmy takie miejsca jak: Pałac Prezydencki, Łazienki Królewskie, Belweder, Historyczny zespół miasta z traktem Królewskim i Wilanowem.
Czekając na obiadokolację, podziwialiśmy wojskowe eksponaty znajdujące się tuż obok Muzeum Narodowego, które zwiedziliśmy ostatniego dnia wycieczki. Muzeum Narodowe zrobiło na nas niesamowite wrażenie, dało nam możliwość podziwiania przepięknych dzieł sztuki: obrazów, rzeźb, porcelany. Ostatnią atrakcją była wizyta w Centrum Nauki Kopernik-raj dla miłośników nauk ścisłych. Wbrew pozorom tutaj każdy z nas znalazł miejsce dla siebie. To była ostatnia wycieczka w naszym klasowym składzie, dlatego zostanie w naszej pamięci na długie lata.
Uczniowie klasy VIII b z wychowawczynią
Wyróżnienie dla Adama w Konkursie Literackim "Złota muszla"
Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIII a Adam Pomierski został wyróżniony w XVIII Powiatowym Konkursie Liryki Morskiej "Złota muszla 2022". Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Darłowie. Adam napisał wiersz, który ujął serca jury. Serdecznie gratulujemy Adamowi sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne! Jesteśmy z Ciebie dumni :)
Ewelina Kr,ólikowska
Festyn rodzinny pod hasłem „Szczęśliwa rodzina to największy skarb”
Nowa galeria Festyn rodzinny pod hasłem „Szczęśliwa rodzina to największy skarb” została dodana do albumu fotograficznego
1
Festyn rodzinny pod hasłem „Szczęśliwa rodzina to największy skarb”
10 czerwca 2022 roku w przedszkolu w Postominie w ramach Kampanii profilaktycznej pn. „Postaw na rodzinę” odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Szczęśliwa rodzina to największy skarb” na, którym zostały rozdane ulotki informacyjne poruszające problem spożywania alkoholu przez rodziców.
Festyn odbył się z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka. W festynie uczestniczyły cztery grupy przedszkolne wraz z rodzicami. Specjalnie na tę okazje zostały przygotowane liczne atrakcje.
Rodzinne spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości przez panią dyrektor Małgorzatę Milarską oraz wychowawcę grupy „Biedronki” Agnieszkę Kowal. Następnie dzieci z poszczególnych grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności. W programie występów pojawiły się piosnki, wiersze. Nie dało się nie zauważyć, że miłym akcentem festynu były wspólne zabawy dzieci z ich rodzicami pod okiem animatora „Hrabiego Smarkuli”. Przyjemnie było obserwować aktywny udział dorosłych w świecie dziecka. Te chwile, utwierdzają nas dorosłych, w przekonaniu, że warto poświęcić czas, energię dla dobra dzieci, ich radości i uśmiechu. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć pokaz baniek mydlanych, a dla osłody naszego festynu pojawiła się wata cukrowa i przepyszne babeczki, które upiekły nasze wspaniałe mamy. W trakcie trwania naszego święta wszystkie dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy.
Wielką atrakcją okazała się dmuchana zjeżdżalnia i basen z kulkami, które zostały za sponsorowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Podczas festynu dzieci i ich rodzice otrzymali ordery „Super Mamy, Taty i Dziecka” , przedszkolaki za aktywny udział i wspólną zabawę podczas uroczystości otrzymały nagrody, które do finansowała Rada Rodziców. Wielką radością była zabawa w pianie, którą zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Wilkowicach.
"Sukces wokalny Aleksandry Plytta z klasy IV a "
W dniu 7 czerwca 2022 roku w siedzibie Centrum Kultury i Sportu w Postominie odbył się Gminny Przegląd Wokalny w ramach Postomińskiego Ruchu Artystycznego. Konkurs był przewidziany dla trzech grup wiekowych:
- 7- 9 lat
-10-12 lat
-13 -16 lat
W kategorii 10 - 12 lat naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Plytta, która podczas swojego występu zaśpiewała utwór
" Będzie weselej" z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.
Miło nam poinformować, że Aleksandra zdobyła w swojej kategorii I miejsce. Z całego serca gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów.
Wychowawca kl. IV a - Katarzyna Sochacka
Żywa lekcja historii Kołobrzeg - Koszalin
Żywa lekcji w terenie – Kołobrzeg – Koszalin.
Uczniowie klas 4 - 5 ze Szkoły Podstawowej w Postominie w dniu 27.05.2022 r. udali się, w ramach programu „Poznaj Polskę”, na wycieczkę do Kołobrzegu i Koszalina
Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu gdzie zgromadzono eksponaty z wielu pól bitewnych i współczesne eksponaty militarne. Podczas zwiedzania uczniowie mogli zapoznać się z umundurowaniem, wyposażeniem żołnierza polskiego w różnych epokach historycznych, zapoznali się również z przebiegiem walk o Kołobrzeg podczas II Wojny Światowej. Po zapoznaniu się z ekspozycją udaliśmy się do skansenu morskiego gdzie zwiedzaliśmy byłe okręty marynarki wojennej ORP „Władysławowo” i ORP „Fala”. Bardzo ważnym etapem wycieczki były odwiedziny Cmentarza Wojennego w Kołobrzegu gdzie znajduje się grób naszej patronki Emilii Gierczak. Na jej mogile złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.
Następnie zaspokoiliśmy głód i pragnienie w miejscowej restauracji i po czym udaliśmy się do Koszalina gdzie zwiedziliśmy Skansen wsi Jameńskiej. W godzinach wieczornych zadowoleni wróciliśmy cali i zdrowi do Postomina.
Wycieczka została dofinansowana ze środków Ministerstwa Edukaacji i Nauki w ramach przdsięwzięcia "Poznaj Polskę".
Adam Drapala
Z mitologią na Ty.
3 czerwca 2022 roku odbył się w naszej szkole XI wewnątrzszkolny drużynowy konkurs mitologiczny. Wzięli w nim udział uczniowie klas V, VI, VII i VIII. Uczniowie konkurowali między sobą w kilkuosobowych drużynach. Konkurs składał się z czterech rund; testu wiedzowego, znajomości cytatów, rozsypanki wyrazowej i puzzli. Zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy V: Zuzanna Przybył. Żaneta Sieradzka, Marcelina Stopa i Wiktor Kapuściak.Pozostałym uczestnikom gratulujemy wyników. Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu, który odbędzie się tradycyjnie w następnym roku szkolnym.
W konkursie wzięli udział uczniowie z koła historycznego i uczniowie realizujący projekt "Pomorze Zachodnie- Wsparcie Psychologiczno- Pedagogiczne."
Renata Hazy i Adam Drapała
Zuzia laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
Miło nam poinformować, że uczennica klasy 5 a Zuzanna Przybył została lauretką Ogólnopolskiego Konkursu dla Uczniów Klas V- VI "Porusz swoją wyobraźnię. Tworzę z Dixit". Zuzanna wykazała się niezwykłą wyobraźnią i pomysłowością. Była bezkonkurencyjna. Jesteśmy dumni z naszej uczennicy. Zuziu jesteś wielka !!!
Ewelina Królikowska
ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE REALIZOWANE Z PROJEKTU- ,,POMORZE ZACHODNIE-WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO PEDAGOGICZNE”.
Nowa galeria ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE REALIZOWANE Z PROJEKTU- ,,POMORZE ZACHODNIE-WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO PEDAGOGICZNE”. została dodana do albumu fotograficznego
ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE REALIZOWANE Z PROJEKTU- ,,POMORZE ZACHODNIE-WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO PEDAGOGICZNE”.
W związku z realizacją projektu finansowanego ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej pn: „POMORZE ZACHODNIE -WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO PEDAGOGICZNE”w Szkole Podstawowej im. ppor Emilii Gierczak w Postominie odbył się cykl specjalistycznych zajęć logopedycznych prowadzony dla uczniów z kl.I - III w zespołach 4osobowych. Celem zajęć było wspomaganie rozwoju mowy i wymowy poprzez stwarzanie warunków umożliwiających usprawnianie komunikacji językowej ze względu na regres, który nastąpił z powodu utrudnionego kontaktu z nauczycielem specjalistą wywołany pandemią COVID. Został napisany program zajęć logopedycznych, który był przeznaczony do realizacji na w/w zajęciach.Podczas zajęć uczniowie: usprawniali kompetencje językowe i komunikacyjne, korygowali zaburzenia mowy poprzez wykonywanie szereg różnych ćwiczeń, doskonalili mowę już ukształtowaną, zwiększali poczucie pewności siebie, doskonalili budowanie samodzielnych wypowiedzi na podany temat lub dowolny. Doskonalili umiejętności oddechowe poprzez ćwiczenia usprawniające aparat oddechowy (puszczanie baniek mydlanych, dmuchanie na wiatraczki, przenoszenie papierowych przedmiotów za pomocą słomki, itp.). Pracowano również nad usprawnianiem motoryki i kinestezji narządów artykulacyjnych (naśladowanie przed lustrem ruchów warg, policzków i języka logopedy; odwzorowanie z ilustracji układów artykulacyjnych). Na zajęciach logopedycznych prowadzono ćwiczenia stymulujące rozwój słuchu fonematycznego uczniów. Praca korekcyjna obejmowała wywoływanie głosek w izolacji, utrwalanie prawidłowej artykulacji głosek w sylabach, wyrazach, wyrażeniach i zdaniach. Dzięki udziałowi w zajęciach nastąpiła poprawa zaburzonych funkcji mowy, która zaistniała podczas ograniczenia kontaktów z rówieśnikami i specjalistą ze względu na pandemię.
Opracowała:
Hanna Matuszczak
Wycieczka do Gdyni klas 1-3 z SP w Postominie
Nowa galeria Wycieczka do Gdyni klas 1-3 z SP w Postominie została dodana do albumu fotograficznego
9
Wycieczka do Gdyni klas 1-3 z SP w Postominie
Uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Postominie w dniu 11.05.2022 r. udali się, w ramach programu „Poznaj Polskę”, poznawać „skarby” naszej Ojczyzny czyli Gdynię.
Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Miasta Gdyni - budynek z jasnego piaskowca formą przypominający statek. Tam na wystawie stałej można było poznać historię powstania Gdyni i sylwetki ludzi, którzy odegrali w powstaniu i rozwoju miasta Gdynia. Podczas zwiedzania uczniowie mogli obserwować bazę zbioru: fotografii, pocztówek, dokumentów życia społecznego, plakatów, planów, map, dzieł sztuki itp. Największy podziw wzbudził dawny strój nurka. Nie zabrakło także wiadomości o florze i faunie Morza Bałtyckiego. Drugim punktem wycieczki było Centrum Nauki Experyment. Na miejscu czekała na dzieci cała masa fantastycznej zabawy. Interaktywne wystawy kusiły tak wieloma atrakcjami, że trudno było się zdecydować od czego zacząć. Dzieci mogły wprawiać w ruch skomplikowane mechanizmy, a nawet miały możliwość stworzyć dwumetrowy wir wodny. Dowiedziały się, jak zbudowany jest człowiek, jak działają zmysły oraz przeprowadzić operację. Na własnej skórze doświadczyły trzęsienia ziemi, a także mogły sprawdzić, jak widzą zwierzęta. Bawiły się doskonale. Wróciły zachwycone z mnóstwem pozytywnych wrażeń i "szerszym spojrzeniem" na otaczającą nas rzeczywistość.
Wycieczka bardzo udana, dzieci zadowolone, pogoda dopisała, więc czego chcieć więcej...? Chyba tylko powtórki z rozrywki.
Serdeczne podziękowania za opiekę składamy wspaniałym mamom p. Agnieszce Sieradzkiej i p. Magdalenie Sikorze.
Wycieczka została dofinansowana ze środków Ministerstwa Edukaacji i Nauki w ramach przdsięwzięcia "Poznaj Polskę".
Wychowawczynie
I SZKOLNY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH- TURNIEJ SZACHOWY
18 maja 2022r. odbył się w Szkole Podstawowej w Postominie I Szkolny Turniej Gier Planszowych- Turniej Szachowy. Punktualnie o godzinie 14.30 pani dyrektor Małgorzata Milarska, która objęła patronat nad turniejem, uroczyście powitała uczestników i życzyła im wspaniałej zabawy. Sędzią głównym była pani Ewelina Jarkiewicz – trener szachowy.Jedenastu zawodników walczyło o tytuł mistrza, grając wg zasady każdy z każdym. Ostatecznie tytuł mistrza szachowego,
czyli I miejsce zdobył Mateusz Miłosz uczeń klasy VIIa, który nie przegrał żadnej partii i uzyskał najwyższą liczbę punktów. II miejsce wg liczby punktów z wygranych partii zdobył Bartosz Ruchniak uczeń klasy VIIa. Natomiast III miejsce zdobył Jakub Kępa uczeń klasy II b.
Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom turnieju , królewskiej gry”:
Wiktoria Gawęda IIb
Jan Maroszek IIIa
Kacper Paź IIa,
Bartłomiej Brzostowski IIb,
Dawid Pilch IIb,
Igor Augustyniak VIIa,
Igor Piorunowski VIIa,
Borys Madrak VIIa
Młodym szachistom życzę wielu sukcesów, opracowania strategii i wygranych partii w kolejnym turnieju szachowym.
Organizator
Beata Bartnik
,,Toruń znany i nieznany"
Pod takim hasłem uczniowie klas VIIa, VIIb, VIa Szkoły Podstawowej w Postominie dnia 11 maja 2022r. wybrali się na wycieczkę do Torunia. Wycieczka została dofinansowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę.
O godzinie 8.00 tuż po sprawdzeniu autokaru przez funkcjonariuszy
Policji Drogowej w Sławnie wyruszyliśmy do Torunia. Nad bezpieczeństwem uczniów w trakcie wycieczki czuwały panie: Barbara Babik, Elżbieta Rudzka, Edyta Zosiuk, Beata Bartnik. Toruń przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, dlatego ochoczo ruszyliśmy w stronę Starówki. Przy Pomniku Mikołaja Kopernika czekał na nas pan przewodnik i zaczęliśmy zwiedzanie zabytków Starego Miasta. Średniowieczny zespół urbanistyczny pochodzący z XV w. jest jednym z najlepiej zachowanych w Europie Środkowej, w tym: Rynek Staromiejski, Ratusz, Krzywa Wieża, Kościoły. Uczniom najbardziej spodobała się ,,Legenda o Flisaku i żabach".
Po zwiedzaniu pięknego Starego Miasta uczestnicy wycieczki udali się na pyszny obiad. O godz. 17.00 przybyliśmy z wizytą do Planetarium, którego sercem jest projektor gwiazd, służący do wiernego odtwarzania wyglądu nieba z dowolnego miejsca na Ziemi. Spektakl w Planetarium zrobił na nas ogromne wrażenie, a z gwiazd przenieśliśmy się do parku skąpanego słońcem na chwilkę zabawy przy fontannach...
Z bagażem wspomnień i toruńskimi piernikami w plecakach przyjechaliśmy do Postomina późnym wieczorem.
Beata Bartnik
Łączy nas jedna pasja
Nowa galeria Łączy nas jedna pasja została dodana do albumu fotograficznego
7
Łączy nas jedna pasja
Łączy nas jedna pasja...ale Klub Sportowy to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą...
Kilkanaście zupełnie różnych charakterów połączonych w jedność.
Budowanie więzi między Zawodniczkami jest tak samo ważne, jak zdobywanie umiejętności praktycznych, dlatego po wczorajszej zaciekłej rywalizacji sportowej zostaliśmy w Szczecinie, aby dziś wspólnie spędzić czas na zwiedzaniu, a efekty można zaobserwować na poniższych fotografiach...
To jest siła SPR VICTORIA POSTOMINO
Razem na boisku i poza nim
Kieruję ogromne podziękowania dla Pani Elizy Mielczarek za pomoc przy organizacji wyjazdu i obecność na miejscu
Sylwia Chorąży- Pasternak
Kolonia
Uprzejmie informuję, że podczas tegorocznych wakacji uczniowie szkół z terenu Gminy Postomino będą mogli wyjechać na 10-dniową kolonię do Karpacza. Kolonia odbędzie się w dwóch terminach:
I turnus w terminie 4-13.08. 2022 r., z klas IV i V,
II turnus w terminie 13-22.08. 2022 r.,z klas VI i VII.
Koszt udziału jednego uczestnika w wypoczynku wynosi 1290 zł. Rodzice dzieci zobowiązani będą do pokrycia części kosztów związanych z pobytem na kolonii w wysokości 500 zł, pozostałą część kosztów tj. 790 zł dofinansuje Gmina Postomino. Wpłaty będą mogły być dokonywane po zakończeniu kwalifikacji uczestników.
Zapisów dokonuje rodzic osobiście bądź telefonicznie w sekretariacie szkoły do 24.05.2022. Lista zakwalifikowanych uczniów zostanie wywieszona 26.05.2022r.
Serdecznie zapraszam do zapisówKatarzyna Grygorcewicz
Rekrutacja do szkół średnich
Szanowni Rodzice,
Drodzy Uczniowie,
Od 16 maja 2022 r. rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych Miasta Słupska na rok szkolny 2022/2023. Rekrutacja odbywa się poprzez system elektroniczny NABO - link do strony: https://ponadpodstawowe-slupsk.nabory.pl
W rekrutacji elektronicznej bierze udział 15 szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Słupsk.
Z ofertą szkół można zapoznać się w systemie elektronicznym NABO (https://ponadpodstawowe-slupsk.nabory.pl) w zakładce „Oferty placówek”.
W zakładce „Terminy rekrutacji” znajdują się wszystkie niezbędne daty i konieczne czynności do wykonania przy ubieganiu się absolwenta szkoły podstawowej o przyjęcie do wybranej szkoły ponadpodstawowej.
Uczeń zakłada konto samodzielnie. Wypełnienie obowiązkowego elektronicznego wniosku o przyjęcie do klasy I szkoły ponadpodstawowej wymaga ułożenia listy preferencji kandydata.
Na jej 1. pozycji powinien znaleźć się oddział - klasa w szkole, na której uczniowi najbardziej zależy, w której chciałby się uczyć. Jednocześnie można ubiegać się o miejsce tylko w trzech szkołach, ale w wielu oddziałach w każdej z nich.
Po wprowadzeniu wszystkich ocen, wyników egzaminów i osiągnięć kandydata system będzie je przeliczał na punkty, sumował i zgodnie z uzyskaną liczbą punktów wskaże, do którego oddziału z listy preferencji kandydat się zakwalifikuje. Im dłuższa lista preferencji tym większe szanse na dostanie się do szkoły, nie ma możliwości zakwalifikowania się do kilku oddziałów.
System pozwala na bieżące monitorowanie rekrutacji, zawiera aktualne dane o szkołach, ich ofercie edukacyjnej, kandydacie i jego preferencji oraz o wolnych miejscach. Każdy uczeń może śledzić rekrutację przez internet i otrzymywać informację o swoich szansach.
Z myślą o wsparciu uczniów i ich rodziców w wyborze szkoły ponadpodstawowej opracowany został informator na rok szkolny 2022/2023, w którym znajdują się najważniejsze informacje o każdej szkole.
Link do informatora: https://chmura.slupsk.eu/index.php/s/LYFkE6cnq4QeQFQ
Szkoły powiatu sławieńskiego prowadzą nabór papierowy . W wybranej szkole należy złożyć podanie, które można pobrać na stronie szkoły.
Z wyrazami szacunku
K.Grygorcewicz
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie