Nowa galeria Spotkanie 5- latków z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei została dodana do albumu fotograficznego
Spotkanie 5- latków z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei
- 8
Spotkanie 5- latków z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei
W poniedziałek 12 grudnia 2022r. dzieci 5-letnie gościły u siebie patrol Ochrony Kolei z Koszalina, w składzie starszy przodownik Krzysztof Salek oraz starszy przodownik Paweł Gogól.
Panowie opowiedzieli na czym polega ich praca. Dzieci mogły ubrać się w strój strażnika. Wykazały się dużą wiedzą w zakresie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo – drogowych. Otrzymały w prezencie zeszyty edukacyjne „Podróżuj z ambasadorką bezpieczeństwa”, które utrwalą i pogłębią ich wiedzę.
Dziękujemy za ciekawą lekcję.
wych. Lucyna Bartos i Monika Cicha
Trenuj z gwiazdą
W bieżący poniedziałek w naszym klubie SPR Victoria odbył kolejny cykl projektu pn : " Trenuj z GWIAZDĄ..."Po ubiegłorocznej wizycie trenera kadry województwa w piłce ręcznej Szymona Biegajskiego, tym razem trening z młodymi adeptkami szczypiorniaka poprowadziła Słupszczanka Anita Unijat. Była ona zawodniczką wielu polskich klubów tj: Słupia Słupsk, Piotrkovia Piotrków Trybunalski, Vitaral Jelfa Jelenia Góra. Po ukończeniu bogatej kariery w której zdobyła m.in tytuł królowej strzelców polskiej ligi, Pani Anita pozostała trenerem. Najpierw przez okres 9 lat pracowała z słupską młodzieżą, gdzie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w tej kategorii wiekowej. Największe sukcesy odniosła jednak w latach 2017-2019 zdobywając brązowe medale seniorek w drużynie PIŁKA RĘCZNA KOSZALIN w Superlidze kobiet. Aktualnie pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w słupskim liceum. W naszych zajęciach z nią wzięło udział 36 dziewczynek z klubu oraz szkoły podstawowej od 1 do 8 klasy.Tematyką zajęć było nauczanie zwodu w piłce ręcznej. Dziewczynki ochoczo i zaangażowaniem współpracowały z utytułowanym trenerem. Dużą uwagę poświęcono na właściwy sposób poruszania się w kierunku do bramki podczas ataku,prawidłowy balans ciałem i właściwą technikę rzutu. Rozgrywano sytuacje małych gier 2x1i 3x1oraz uczono współpracy zawodniczki rozgrywającej i obrotowej na boisku. Dziewczęta były zadowolone z ich przebiegu.Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcie oraz wręczono kwiaty i słodki upominek dziękując za odwiedzenie naszej szkoły.
Wycieczka do Malborka
Wycieczka do Malborka
We wtorek 29 listopada 2022 r. uczniowie klasy 4a i 4b Szkoły Podstawowej w Postominie pojechali na wycieczkę do Malborka w ramach realizacji programu MEN „Poznaj Polskę”, którego głównym założeniem jest wsparcie w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Zamek w Malborku to jedna z najwspanialszych twierdz średniowiecznej Europy. Wycieczka rozpoczęła się przy Wale Von Plauena, skąd rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama wschodniej części zespołu. Następnie, poszliśmy szlakiem prowadzącym przez Bramę Snycerską, za którą można podziwiać wszystkie obiekty przylegające do Zamku Małego. Przejazd bramy wprowadził nas na dziedziniec Zamku Średniego, gdzie zapoznaliśmy się ze wspaniałą architekturą tamtejszych obiektów. Zobaczyliśmy komnaty , w których spali zakonnicy oraz kuchnię, w której gotowali posiłki a także miejsce , gdzie załatwiali swoje potrzeby oraz salę tronową . Duże zainteresowanie wzbudził duch Krzyżaka , który według legendy pilnuje skrzyni z pieniędzmi w skarbcu . W przyziemiu skrzydła wschodniego znajduje się wystawa bursztynu. Jest to obszerne, niskie wnętrze przekryte sklepieniem krzyżowym na gurtach. W średniowieczu pełniło ono funkcję magazynową. Obecnie w wyremontowanych wnętrzach prezentowana jest stała wystawa bursztynu, zatytułowana: Bursztynowe konteksty. Można tam zobaczyć nie tylko cenne okazy bursztynu , ale także biżuterię, szkatułki i inne wartościowe przedmioty .Kolejny przejazd wprowadził nas do międzybramia Zamku Wysokiego. Mijając najstarszy portal w całym zespole, weszliśmy na dziedziniec. W tym miejscu rozpoczęliśmy spacer krużgankiem prowadzącym do kaplicy św. Anny . Zwiedzanie zakończył odcinek trasy prowadzący przez fosy i międzymurza Zamku Wysokiego. Po długiej lekcji historii udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji Panorama . Po sytym posiłku pojechaliśmy do Tczewa, gdzie zwiedzaliśmy Centrum Konserwacji Wraków Statków . Jest to oddział gdańskiego Narodowego Muzeum Morskiego, otwarty został 13 czerwca 2016 roku w specjalnie dla tego celu zbudowanym budynku w Tczewie, blisko Muzeum Wisły. Centrum powstało we współpracy z Norweskim Muzeum Morskim w Oslo oraz Muzeum Historii Kultury Uniwersytetu w Oslo. Sfinansowane zostało ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum składa się z dwóch głównych części: pracowni konserwatorskiej oraz magazynu studyjnego. W muzeum mogliśmy zobaczyć wraki statków, ich elementy oraz całe łodzie pochodzące z różnych stron świata . Pełni wrażeń wróciliśmy do domu .
Jolanta Luczkiewicz
Mikołajki w 0b
Nowa galeria Mikołajki w 0b została dodana do albumu fotograficznego
2
Mikołajki w 0b
6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Dzieci przyszły ubrane w czerwonym kolorze, miały założone ubranka świąteczno- mikołajkowe. Święty Mikołaj zostawił dzieciom list pod choinką rozpoczynając go słowami,, Piszę do Was list, ponieważ dłużej już na Was nie mogę czekać....”, który został odczytany, upominki zostały rozdane i zapanowało wielkie szczęście. Wielką radość sprawił dzieciom Wędrujący Mikołąj, który pukał delikatnie ciężką laską w każde okienko wszystkich sal lekcyjnych i pozdrawiał machając do nas. Tych Mikołajek dzieci z pewnością nie zapomną nigdy.
H.Matuszczak
Wielki sukces Szkoły w Postominie
Wielkie Brawa!!!! Miło nam jest poinformować, iż Szkoła Podstawowa im. ppor. Emilii Gierczak w Postominie zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Razem działamy, czysto oddychamy” w ramach projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Szkoła została doceniona za pomysłowość działań, kreatywność, zapał, pracę zespołową, a przede wszystkim za pokazanie jak ważne jest dbanie o czysty oddech. Składamy serdeczne podziękowania za niezwykłe zaangażowanie w działaniach, a szczególnie wspaniałym Dzieciom, Wychowawczyniom, Rodzicom, panu Wójtowi Januszowi Bojkowskiemu i wszystkim tym, którzy wsparli nasze działania.
Koordynatorzy ESA
Wycieczka do Kluk i Słupska
Wycieczka do Kluk i Słupska
Czy wiesz, że wśród wiekowych dębów, świerków i sosen stoją w Klukach szachulcowe chaty, zbudowane w XVIII, XIX i XX wieku, a w Słupsku znajduje się zamek, w którym można zobaczyć skarby książąt pomorskich?My, uczniowie klasy IIa, IIIa i IIIb już to wiemy . 27 października wyjechaliśmy na wycieczkę do Kluk i Słupska. W ramach realizacji programu MEN „Poznaj Polskę”, którego głównym założeniem jest wsparcie w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki, mogliśmy cofnąć się w czasie i zobaczyć, jak wyglądało dawniej życie na wsi i w prawdziwym książęcym zamku.
Magdalena Lasecka
Andrzejki w zerówce
Nowa galeria Andrzejki w zerówce została dodana do albumu fotograficznego
11
Andrzejki w zerówce
29 listopada w grupie 0b zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, rzutu monetą, magicznej kostki, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp. Wróżby przeplatane były tańcami, śpiewem oraz zabawami przy skocznej muzyce. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.
H.Matuszczak
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie