• „Święto Ziemniaka”

• W piękny, jesienny dzień dzieci z oddziałów przedszkolnych wyruszyły na plac dożynkowy. Zabrały ze sobą wiadro ziemniaków. Tego dnia ZIEMNIAK był roli głównej. Odbyło się wiele konkurencji sportowych, np. biegi z ziemniakiem, rzut ziemniakiem, skoki w workach.

Pani Hania przeczytała dzieciom ciekawostki o pochodzeniu ziemniaka i jego zastosowaniu. Dzieci dowiedziały się, że ziemniak przybył do nas z Ameryki Południowej, a konkretnie z Peru. Około 500 lat temu przypłynął do Europy z Krzysztofem Kolumbem, a do Polski sprowadził go król Jan III Sobieski w XIX wieku. Obecnie nie wyobrażamy sobie posiłków bez ziemniaka.

Teraz właśnie mamy czas zbiorów ziemniaków, czyli wykopki. Dawniej w wielu wsiach z tej okazji świętowano. My też podtrzymujemy tę tradycję.

Po powrocie do szkoły dzieci wykonywały piękne ziemniaczane pieczątki. Odbył się też Quiz wiedzy o ziemniakach oraz poczęstunek ziemniaczanymi prażynkami.

Na zakończenie wszyscy otrzymali kolorowe dyplomy uczestnictwa w Dniu Ziemniaka.

Wychowawczynie: Beata Wiórko i Hanna Matuszczak

• "Wszystkie śmieci nasze są".

• Uczniowie Szkoły Podstawowej im.ppor. Emilii Gierczak w Postominie dnia 21 września 2022 r. tradycyjnie przyłączyli się do akcji Sprzątania Świata 2022. Przecież każdy może zrobić coś dobrego dla naszej planety, potrzebne są tylko chęci. Mimo mokrej pogody z uśmiechem na buziach ruszyliśmy żwawo do sprzątania terenu wokół naszej szkoły oraz miejscowości. Zapraszamy do galerii...

SU K. Suchańska-Walczak

• Spotkanie z Komendantem

Dnia 14 września 2022r. uczniowie kl. III a i III b  SP w Postominie uczestniczyli w spotkaniu zpanem  Jarosławem Kwiatkiem Komendantem Straży Gminnej w Postominie. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od kilku dni poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w szkole, ale również w ruchu drogowym. Na spotkaniu  pan Komendant omówił między innymi tematy dotyczące :

- zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły,

- o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę ,

- sposobu zachowania się w stosunku do obcego,

- właściwego zachowania w trudnych sytuacjach, tj. spotkanie z psem,

- przypomnienie numeru alarmowego: 112.

-również podkreślił jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

Ponadto dzieci miały okazję porozmawiać z panem Komendantem o jego pracy i o wielu zadaniach Straży Gminnej. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci! Za wspólne  spotkanie i przekazaną wiedzę  serdecznie DZIĘKUJEMY!!

Wych. kl. III a    Ewa  Leśniewska

Wych. kl.III b  Ewa Kwiatek

• Wielki  sukces Wojtka i Huberta

• Miło nam poinformować o wielkim sukcesie Wojciecha Przybyła iHuberta Ruchniaka  uczniów klasy III a  Szkoły Podstawowej w Postominie. Prace Wojtka i Huberta zostały wysoko nagrodzone w Ogólnopolskiego Konkursie Plastycznym: „Kartka urodzinowa z okazji 40-lecia  Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Koszalinie”. Komisja konkursowa doceniła pracę Wojtka, przyznając pierwsze miejsce i pracę Huberta przyznając trzecie miejsce. Podczas oceny prac brano pod uwagę samodzielność wykonania pracy przez dziecko, kreatywność, estetykę oraz zgodność z tematem. Wojtkowi i Hubertowi  gratulujemy talentu i życzymy kolejnych sukcesów!

Wych. Kl.III a Ewa Kulczak - Leśniewska

• Rozkład jazdy autobusów od 02.09.2022r.

1  autobus

Marszewo       07:48

Postomino       07:53

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Drodzy Uczniowie, Rodzice i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Postominie z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 życzymy wszystkim:

Uczniom dużo uśmiechu, tego, aby każdy odkrywał swoje pasje i rozwijał swoje talenty, wielu sukcesów i radości ze zdobytej wiedzy.

Nauczycielom spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wyrozumiałości, wytrwałości oraz wielu sukcesów zawodowych.

Rodzicom wielu okazji do dumy i radości z osiągnięć swoich dzieci.

Pracownikom niepedagogicznym wielu wspaniałych chwil spędzonych w SP w Postominie.