• „ZHP dla Ukrainy” – marzec 2022 r.

• Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim” – tak brzmi trzeci punkt Prawa Harcerskiego. Jakże aktualny i ważny w obliczu trwającego konfliktu zbrojnego na terenie Ukrainy. Nasza szkolna drużyna harcerska aktywnie włączyła się do ogólnopolskiej akcji Związku Harcerstwa Polskiego prowadzonej pod wspólną nazwą „ZHP dla Ukrainy”. Nasze działania skierowane zostały do potrzebujących, którzy uciekając przed wojną znaleźli schronienie na terenie naszego kraju, powiatu i gminy. Harcerze w ramach akcji pn. ,,Paczka dla uchodźca’’ w dniach 14-18 marca zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów dla uchodźców, którzy znaleźli schronienie na terenie naszej gminy i powiatu. Przygotowane paczki zostały przekazane  najbardziej potrzebującym za pośrednictwem Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

Kolejną inicjatywą harcerzy z 25 WDH im ppor. E Gierczak było zorganizowanie na terenie szkoły ,,Zbiórki artykułów szkolnych’’ przeznaczonych dla kolegów z Ukrainy, którzy w najbliższym czasie  podejmą naukę w naszej szkole oraz szkołach znajdujących się na terenie naszej gminy. Akcję prowadzono w dniach 21-23 marca, a włączyła się w nią cała społeczność szkolna. Zebraliśmy mnóstwo pomocy szkolnych, które przekazane zostały w dniu 24 marca dyrekcji szkoły podstawowej w Postominie. Wszystkim darczyńcom: zarówno uczniom jak i ich rodzicom oraz nauczycielom bardzo dziękujemy!

Drużynowa 25 WDH im ppor. E Gierczak

phm Anna Wegner

• Dzień Wagarowicza

• Dnia 21 marca oraz 23 marca klasy IV- VIII pojechały do Multikina w Słupsku. Wycieczka była zorganizowana w ramach Dnia Wagarowicza. Byliśmy na filmie pt. "Uncharted". Zabawa była przednia. Dziękujemy Radzie Rodziców za miło spędzony czas.

• Dzień bez plecaka - 8 b

• Klasa 8b zorganizowała dnia 18 marca ,,Dzień bez plecaka". Klasa wykazała się wielką kreatywnością, brakiem wstydu oraz odwagą. Zamiast plecaków przynieśli worki, koszyki czy nawet mały dziecięcy rowerek. Świetnie się przy tym bawili i zaskoczyli nauczycieli i uczniów jak można dobrze bawić się w szkole.

Karolina Suchańska- Walczak

• W mitologicznym świecie z klasą V a

• W jaki sposób ciekawie podsumować dotychczasową wiedzę dotyczącą mitologii? Należy wykonać własnorecznie figurki z dostępnych w domu materiałów, a nastepnie opowiedzieć o swoich postaciach w niebanalny sposób.  Klasa Va zmierzyła się z tym zadaniem znakomicie, Uczniowie szyli, lepili, kleili, rzeżbili, a przede wszystkim byli w roli, występowali publicznie, pokonywali stres i utrwalali wiedzę z mitologii. Wielkie brawa dla uczniów. Jestem z Was dumna :)

• I Turniej Towarzyski Piłki Ręcznej Dzieci z okazji Dnia Kobiet w Postominie

Pierwszy Turniej Towarzyski z Okazji Dnia Kobiet za nami! Było wspaniale!!! Mnóstwo pozytywnych wrażeń i emocji. Na wstępie pełniąca obowiązki Dyrektora Szkoły Podstawowej im ppor. Emilii Gierczak w Postominie Pani Małgorzata Milarska przemówiła do zgromadzonej widowni, przekazując następnie głos Sylwii Pasternak- prezesowi Klubu SPR VICTORIA POSTOMINO. Wśród zaproszonych gości pojawił się wójt Gminy Postomino Janusz Bojkowski, który również wygłosił krótkie przemówienie oraz uczestniczył w przekazywaniu zawodniczkom stroi sportowych. Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi za obecność na turnieju, dla nas i dla dzieci to bardzo budujące i mobilizujące do dalszej pracy. Rozpoczęliśmy od oficjalnego przywitania zawodniczek z sekcji młodszej. Każda otrzymała imienny, klubowy identyfikator. Sekcja starsza otrzymała natomiast, długo wyczekiwane stroje klubowe.

Do udziału w turnieju zaprosiliśmy uczniów Szkoły Podstawowej w Postominie.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, Gościom zaangażowanym w całe wydarzenie. Rodzicom za cudownie przygotowany bufet i pomoc przy organizacji turnieju. Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Postominie za możliwość zorganizowania turnieju. Panu Markowi Leśniewskiemu za pomoc przy transporcie i organizcji stolików, paniom Marii Lech- Szajner oraz Renacie Zielonka za słodkie prezenty dla Zawodniczek, pani Ewelinie Jarkiewicz za oprawę fotograficzną. Podziękowania składam również Wychowawczyniom Zawodniczek za obecność i wspaniały doping.

Dla naszych cudownych Trenerów Małgorzaty Łabędzkiej oraz Macieja Pominkiewicza, ogromne brawa i podziękowania za przygotowanie Zawodniczek do Turnieju, bez Was nie byłoby Nas

Turniej Towarzyski nie ma przegranych...każda z 7 drużyn otrzymała puchar, rozdane zostały imienne dyplomy oraz małe upominki- długopisy z logiem SPR VICTORIA POSTOMINO. Dodatkowo nasze małe i duże Panie otrzymały kwiaty oraz drobne słodkości z okazji swojego święta.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KIBICOM ZA OBECNOŚĆ I ZAPRASZAMY NA KOLEJNY TURNIEJ!!!

Projekt pn.,, Prowadzenie i organizacja sekcji piłki ręcznej w miejscowości Postomino" jest współfinansowany ze środków Gminy Postomino.

• Wyjątkowy Dzień Kobiet w klasie 6 a

W Dniu Kobiet dziewczynki z klasy szóstej zostały obdarowane przez kolegów pięknymi bukietami kwiatów. Pani wychowawczyni również otrzymała życzenia i bukiecik kolorowych kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentlemani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Lekcja upłynęła nam w miłej i pogodnej atmosferze.

Nie był to jednak koniec niespodzianek z okazji marcowego święta. Chłopcy wręczyli dziewczynkom i pani wychowawczyni zaproszenia do Pizzerii „STODOŁA” w Zaleskich na uroczysty poczęstunek. Tam czekały na nich pyszne pizze, słodkie desery i napoje. Piątkowy pobyt w pizzerii pozwolił nie tylko sprawić niespodziankę dziewczynkom, ale i spędzić wolny czas w miłej i wesołej atmosferze.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w urzeczywistnieniu pomysłu chłopców!!!

Barbara Babik