Strona główna
Uczniowie na lodzie – aktywna i radosna wyprawa na lodowisko w Redzikowie
26 lutego 2026 r. uczniowie klas 4a, 4b, 5b i 7b wybrali się wraz ze swoimi wychowawczyniami – panią Eweliną Królikowską, panią Karoliną Suchańską‑Walczak, panią Caroline Roth oraz panią Jolantą Luczkiewicz – na długo wyczekiwaną wycieczkę na Lodowisko w Redzikowie. Wizyta była częścią szkolnych działań promujących zdrowy i aktywny tryb życia, a jednocześnie świetną okazją do integracji i wspólnej zabawy.
Szkolny Konkurs Poezji Śpiewanej „Świecie Nasz…”
220 lutego w murach naszej szkoły wydarzyło się coś niezwykłego. Tego dnia słowo stało się muzyką, a muzyka – modlitwą serca. Szkolny Konkurs Poezji Śpiewanej „Świecie Nasz…” wypełnił przestrzeń dźwiękiem, który nie tylko rozbrzmiewał w sali, ale przede wszystkim poruszał to, co najgłębsze w człowieku.
CHOINKA SZKOLNA
Tegoroczna Choinka szkolna w Szkole Podstawowej w Postominie odbyła się tuż przed feriami w piątek 30 stycznia 2026r. i okazała się prawdziwym świętem radości, kolorów i dobrej zabawy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, który dzięki dofinansowaniu Rady Rodziców mógł zaprosi
Ogłoszenie Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz do pierwszej klasy szkoły podstawowej
Na podstawie Zarządzenia Nr 18/2026 Wójta Gminy Postomino z dnia 27 stycznia 2026r. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor. Emilii Gierczak w Postominie informuje, że od 23 lutego 2026r. do 13 marca 2026r. trwać będzie rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2026/2027.
Choinka szkolna klasy 4-8
Nowa galeria Choinka szkolna klasy 4-8 została dodana do albumu fotograficznego
54
Choinka szkolna klasy 1-3
Nowa galeria Choinka szkolna klasy 1-3 została dodana do albumu fotograficznego
Dlaczego zasady bezpieczeństwa podczas ferii są tak ważne?
Zasady nie powstają po to, by coś utrudniać albo psuć zabawę. Ich celem jest ochrona zdrowia i życia dzieci oraz młodzieży. Podczas ferii zmienia się codzienny rytm dnia — więcej czasu spędzamy poza domem, podróżujemy, bawimy się na śniegu, korzystamy z internetu. To właśnie wtedy łatwiej o sytuacje niebezpieczne, często zupełnie niespodziewane.
UWAGA!!!
W dniu dzisiejszym- 27.01.2026 r. jest tylko jeden kurs na odwóz uczniów o godz.13.30 . Świetlica pracuje normalnie według planu.
UWAGA!!!
Szanowni Państwo, jutro, 27.01.2026 r., mogą wystąpić problemy z dojazdem autobusów szkolnych. Ostateczną decyzję o kursowaniu autobusów podejmie przewoźnik rano do godziny 6:00, kierując się bezpieczeństwem dzieci. Lekcje odbędą się zgodnie z planem. Jeżeli uczniowie dojeżdżający nie dotrą do szkoły, nieobecność będzie usprawiedliwiona. Bieżące informacje będą przekazywane w Librusie, na Facebooku szkoły oraz na stronie internetowej szkoły. Dziękujemy za wyrozumiałość.
UWAGA!!!
Szanowni Państwo, w związku z występującą gołoledzią oraz bardzo trudnymi warunkami pogodowymi, które zagrażają bezpieczeństwu dzieci, informujemy, że do odwołania autobusy szkolne nie kursują. Dzieci mogą być odbierane ze szkoły wcześniej, w miarę możliwości organizacyjnych rodziców lub opiekunów.Jednocześnie informujemy, że szkoła zapewnia opiekę nad uczniami do godziny 16:00, a w przypadku zaistnienia takiej konieczności opieka zostanie zapewniona do momentu bezpiecznego odbioru dziecka przez rodziców lub opiekunów. Prosimy o bieżące śledzenie informacji zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, gdzie będą publikowane komunikaty dotyczące jutrzejszych zajęć.Dziękujemy za zrozumienie i prosimy o zachowanie ostrożności.
Nocka pełna zabawy i integracji – klasa VIa w szkole po zmroku
Nowa galeria Nocka pełna zabawy i integracji – klasa VIa w szkole po zmroku została dodana do albumu fotograficznego
25
Nocka pełna zabawy i integracji – klasa VIa w szkole po zmroku
W dniach 23–24 stycznia 2026 r. uczniowie klasy VIa przeżyli wyjątkowe chwile podczas długo wyczekiwanej nocki w szkole. Wydarzenie dostarczyło wszystkim wielu emocji, radości oraz niezapomnianych wspomnień, a jednocześnie stało się doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego.
Wieczór rozpoczął się od wspólnych zabaw i gier integracyjnych. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w grze „Czy jestem spostrzegawczy?”, polegającej na wyszukiwaniu ukrytych przedmiotów, która rozwijała koncentrację, pamięć i spostrzegawczość. Nie zabrakło również dynamicznych i pełnych śmiechu zabaw zespołowych, takich jak kalambury, „40 sekund”, „Nie upuść balona” oraz klasycznego „wisielca”. Każda z nich sprzyjała współpracy, kreatywności oraz zdrowej rywalizacji.
„Kinowa podróż po świecie przyjaźni i akceptacji”
W dniu 23.01.2026r. uczniowie klas Vb i VIa naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Multikina w Słupsku, gdzie obejrzeli długo wyczekiwany film animowany „Zwierzogród 2”. Wyjazd był nie tylko atrakcyjną formą spędzenia czasu, ale także wartościowym wydarzeniem o charakterze edukacyjnym i wychowawczym.
Warsztaty mediacyjne dla uczniów klas 5 i 6
21 stycznia uczennice klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku przeprowadziły warsztaty edukacyjne dla uczniów klas 5 i 6 szkoły podstawowej. Tematem spotkania były mediacje rówieśnicze – czym są, po co się je stosuje oraz dlaczego odgrywają ważną rolę w rozwiązywaniu konfliktów.
Rekrutacja do Żłobka Gminnego w Postominie
Gmina Postomino zaprasza rodziców do udziału w rekrutacji do Żłobka Gminnego w Postominie, działającego w ramach rządowego programu „Maluch+ 2022–2029”.
Żłobek zapewnia profesjonalną opiekę dzieciom od 20 tygodnia życia do ukończenia 3 roku życia, wspierając rodziny z terenu Gminy Postomino w godzeniu życia rodzinnego z aktywnością zawodową.
STOP PRZEMOCY
19 listopada rozpoczęliśmy w naszej szkole cykl spotkań pod hasłem „Stop Przemocy”. Regularnie rozmawiamy z uczniami o tym, co najważniejsze – o bezpieczeństwie i potrzebie szukania rozwiązań w sytuacjach trudnych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III. Uczniowie obejrzeli film „Obcy”, a następnie aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach. Dyskutowaliśmy o tym, czym jest przemoc i jakie ma formy. Wykonaliśmy ćwiczenia, które pomogły zrozumieć, jak rozpoznać przemoc. Omówiliśmy, gdzie szukać pomocy i dlaczego tak ważna jest umiejętność dbania o siebie i szukania rozwiązań. Razem możemy więcej – Stop Przemocy! Spotkanie skierowane do uczniów klas IV–VIII poświęcone było tematyce bezpiecznych relacji oraz wzajemnego szacunku. Rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest budowanie relacji opartych na empatii, odpowiedzialności i zrozumieniu drugiego człowieka. Uczniowie uświadomili sobi
Wyniki konkursu „Choinka z wyobraźnią 3D”
Chociaż święta już za nami, to wracamy do pięknych wspomnień, rozstrzygając konkurs „Choinka z wyobraźnią 3D”. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie – otrzymaliśmy aż 38 wyjątkowych prac, pełnych kreatywności i pomysłowości! Wybór zwycięzców był tak trudny, że oprócz głównych nagród przyznaliśmy wyróżnienia. Gratulacje dla wszystkich uczestników! Wasze prace pokazały, że wyobraźnia nie zna granic! Wyniki konkursu:
Awans Filipa Zdrzenieckiego do etapu wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z Wiedzy o Społeczeństwie
Z ogromną radością informuję, że uczeń klasy VIII a Filip Zdrzeniecki zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z Wiedzy o Społeczeństwie. Jest to bardzo duże osiągnięcie, gdyż przedmiot ten zaczyna się w klasie ósmej i Filip biorąc udział w konkursie bazował przede wszystkim na wiedzy, którą zdobył poza szkołą! Świadczy to o jego dużej inteligencji i pracowitości. Gratulacje i powodzenia na dalszym etapie konkursu!
Awans Natalii Sieradzkiej do etapu wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z Języka Polskiego
Z wielką dumą i radością informuję, że uczennica klasy VIII a Natalia Sieradzka zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z Języka Polskiego. Natalia pokonała olbrzymią liczbę uczestników oraz różne trudności, które pojawiły się na jej drodze. Ciężka praca i samozaparcie przynoszą efekty. Brawo! Wielkie gratulacje!
Awans Filipa Zdrzenieckiego do etapu wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z Geografii
Z ogromną radością informujemy, że uczeń klasy 8a Filip Zdrzeniecki zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu z geografii. Jest to wyjątkowe osiągnięcie, będące dowodem jego bardzo dużej wiedzy, systematycznej pracy oraz niezwykłego zaangażowania w rozwijanie swoich zainteresowań geograficznych. Jesteśmy dumni, że może on reprezentować naszą szkołę na tak wysokim szczeblu konkursu. Serdecznie gratulujemy Filipowi tego wspaniałego wyniku oraz życzymy powodzenia, satysfakcji z udziału w kolejnym etapie i dalszych sukcesów w realizowaniu swoich naukowych pasji.
film instruktażowy - Jak zalogować się do classroom?
Godziny dzwonków
Poniedziałek 22.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 962390JADŁOSPIS
Numer do kasy szkoły - zgłaszanie nieobecności uczniów - stołówka
59 3067002
