Strona główna
„TYLKO JEDNA JEST TAKA NOC, ŚPIEWAĆ NAM SIĘ GODZI…”
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 20 grudnia, w piątek, cała społeczność szkolna spotkała się na wspólnym kolędowaniu. Na Koncercie Kolęd pt. „Tylko jedna jest taka noc, śpiewać nam się godzi…” mieliśmy zaszczyt gościć Seniorów z naszej gminy oraz Księdza Proboszcza Ryszarda Kurosia.
Wigilie klasowa w naszej szkole – Świąteczna atmosfera pełna radości
Nowa galeria Wigilie klasowa w naszej szkole – Świąteczna atmosfera pełna radości została dodana do albumu fotograficznego
35
Wigilie klasowa w naszej szkole – Świąteczna atmosfera pełna radości
W ostatnim dniu przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się wyjątkowe Wigilie klasowe, które na długo pozostaną w pamięci uczniów i nauczycieli. Każda klasa przygotowała się do tego dnia w sposób wyjątkowy, dbając o świąteczną atmosferę, wspólne tradycje i serdeczność.
Wigilia klasowa to czas, w którym uczniowie nie tylko dzielili się opłatkiem, ale także zasiadali do wspólnego stołu, pełnego smakołyków i tradycyjnych potraw. Na stołach pojawiły się pierogi oraz inne świąteczne dania, które umilały ten wyjątkowy moment. Wszystkie klasy udekorowały sale, tworząc prawdziwie magiczną atmosferę.
Uczniowie odwiedzili zaprzyjaźnione instytucje z życzeniami świątecznymi
W okresie przedświątecznym uczniowie klas VII a i VII b wraz z opiekunkami Panią Eweliną Królikowską i Panią Renatą Hazy w imieniu całej społeczności szkolnej po raz kolejny odwiedzili zaprzyjaźnione instytucje w okolicy naszej szkoły, by złożyć życzenia bożonarodzeniowe. Wizyta miała na celu wyrażenie wdzięczności oraz budowanie silnych więzi z lokalną społecznością.
Z wizytą u "Śpiącej Królewny"
Dnia 13 grudnia uczniowie klas 0a, IIIa i IIIb wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu kulturalnym – spektaklu Śpiąca Królewna przygotowanym przez teatr Polski Kultura z Łodzi. Przedstawienie odbyło się w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Słupsku.
Celem wyjazdu było rozbudzenie zainteresowania teatrem oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Historia Śpiącej Królewny, choć dobrze znana dzieciom, nabrała nowego życia na scenie. To piękna opowieść o wytrwałości i mocy prawdziwej miłości, podkreślająca przy tym triumf dobra nad złem. Młodzi widzowie z zaciekawieniem śledzili losy bohaterów. Szczególnie interesująca była postać złej wróżki, która zrozumiała swój błąd i tym przypomniała o bardzo ważnej roli magicznych słów – proszę, dziękuję i przepraszam. Zaskakujące kompozycje muzyczne wprowadzały widzów w baśniowy świat, a interaktywny charakter spektaklu angażował widownię.
Historia Misia Wojtka
Nowa galeria Historia Misia Wojtka została dodana do albumu fotograficznego
3
,,Historia Misia Wojtka”
12 grudnia 2024r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spektaklu teatralnym o niezwykłym niedźwiedziu –dzielnym Misiu Wojtku, który został zorganizowany w sali CKiS w Postominie i został ciepło przyjęte przez najmłodszą widownię. Przedstawiono dzieje najbardziej znanego zwierzęcego żołnierza z okresu II wojny światowej. Poprzez historię Wojtka uczniowie poznali losy żołnierzy 2 Korpusu generała Władysława Andersa. W przedstawieniu ważnym elementem był kontakt z publicznością. Poprzez wspólną zabawę aktorzy zachęcili i zainteresowali spektaklem młodego widza oraz przekazali im istotne treści historyczne. Do tego celu wykorzystywana była piosenka pozwalające dzieciom na aktywny udział w spektaklu, którzy wracając pieszo ze spektaklu jeszcze ją nucili...
Warsztaty pierwszej pomocy
Nowa galeria Warsztaty pierwszej pomocy została dodana do albumu fotograficznego
71
Warsztaty pierwszej pomocy
11 grudnia w Naszej Szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty z pierwszej pomocy, które zostały przeprowadzone przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowicach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Chudaczewie. Uczniowie klas IV - VIII mieli okazję zdobyć praktyczne umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO), postępowanie w przypadku zadławienia oraz opatrywanie ran.
Szkolne Mikołajki
Nowa galeria Szkolne Mikołajki została dodana do albumu fotograficznego
6
Szkolne Mikołajki
Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
Wszystkie dzieci na niego czekają,
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każde dziecko z prezentów się cieszy.6 grudnia od wielu lat jest dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Na korytarzach dominował: świąteczny wystrój , swetry, mikołajkowe czapki i kolor czerwony. Uczniów w salach odwiedził szkolny korowód mikołajkowy złożony z Mikołaja, Mikołajowej i uroczych pomocników, z koszem pełnym słodkości. To znak, że są u nas same grzeczne dzieci.
Andrzejki klasy 4-8
Nowa galeria Andrzejki klasy 4-8 została dodana do albumu fotograficznego
17
Andrzejki klasy 4-8
„Andrzejki w dawnej Polsce były jedną z ważniejszych dat w kalendarzu, a wróżby odprawiane w ten wyjątkowy wieczór traktowano z ogromną powagą. Wokół domów palono wielkie ogniska, które miały odpędzać złe duchy, a panny pod poduszką umieszczały męskie ubrania, aby wyśnić przyszłego męża bądź liczyły sztachety w płocie w nadziei na to, że dowiedzą się czegoś o przyszłym małżonku.”
Gra planszowa na motywach lektury „Chłopcy z Placu Broni” – kreatywny sposób na naukę literatury
Nowa galeria Gra planszowa na motywach lektury „Chłopcy z Placu Broni” – kreatywny sposób na naukę literatury została dodana do albumu fotograficznego
16
Gra planszowa na motywach lektury „Chłopcy z Placu Broni” – kreatywny sposób na naukę literatury
Na lekcjach języka polskiego klasa VI b miała możliwość wykonania swojej własnej gry planszowej na motywach lektury „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnára. Była to doskonała okazja do twórczego podejścia do literatury. Pomogła uczniom w głębszym zrozumieniu treści książki, rozwinęła wyobraźnię, a także zaangażowała ich do współpracy w grupie. Gra planszowa jest nie tylko narzędziem edukacyjnym, ale także formą zabawy, która przybliża elementy fabuły oraz postacie literackie.
„Zielona Szkoła w Soplicowie” - Projekt 8 klasy na podstawie lektury „Pan Tadeusz”
Nowa galeria „Zielona Szkoła w Soplicowie” - Projekt 8 klasy na podstawie lektury „Pan Tadeusz” została dodana do albumu fotograficznego
23
„Zielona Szkoła w Soplicowie” - Projekt 8 klasy na podstawie lektury „Pan Tadeusz”
Uczniowie 8 klasy, w ramach lekcji języka polskiego, stworzyli niezwykły projekt – folder promujący Zieloną Szkołę, która odbyłaby się w Soplicowie- idealnym miejscu do życia i odpoczynku, znanym z lektury Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”. Celem projektu było połączenie wiedzy z zakresu literatury, historii i geografii, a także rozwój umiejętności pracy zespołowej i kreatywności. W swoich pracach uczniowie sięgnęli po wątki związane z naturą, tradycjami i kulturą oraz lokalnym krajobrazem, które tak dobrze zostały opisane w lekturze. Folder zawierał propozycje warsztatów związanych z polskimi zwyczajami, np. nauką tańców ludowych czy pieczeniem regionalnych potraw. Dzięki temu projektowi uczniowie nie tylko rozwijali swoją wyobraźnię, ale także lepiej zrozumieli wartość tradycji i natury, które są ważnym elementem zarówno w „Panu Tadeuszu”, jak i w życiu codziennym. Folder stworzony prze
Uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości
„Dzisiaj mamy Polskę wolną i niepodległą. Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą- swoje życie. Obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodów.” Tymi słowami rozpoczął się uroczysty apel z okazji 106 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Harcerski Rajd Niepodległości ,,Wierni Niepodległej” – Ostrowiec, 15-16.11.2024 r.
Nowa galeria Harcerski Rajd Niepodległości ,,Wierni Niepodległej” – Ostrowiec, 15-16.11.2024 r. została dodana do albumu fotograficznego
24
Harcerski Rajd Niepodległości ,,Wierni Niepodległej” – Ostrowiec, 15-16.11.2024 r.
W dniach 15-16 listopada 25 Drużyna Harcerska uczestniczyła w XXI Rajdzie Niepodległości Hufca ZHP Sławno „Wierni Niepodległej”, który odbył się w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu. Uroczystość rozpoczęła się uroczystym apelem, podczas którego okolicznościową gawędę wygłosił Komendant Hufca ZHP w Sławnie hm. Ryszard Sobczak. Następnym punktem uroczystości była część artystyczna przedstawiona przez harcerzy oraz zuchy i uczniów ZS im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu. Po kolacji odbyła się prezentacja zadań przedrajdowych, podczas której odpowiedzieliśmy sobie na pytanie: „Jak harcerze w Polsce walczyli o niepodległość?”. Ostatnim punktem pierwszego dnia rajdu była długo wyczekiwana nocna gra terenowa „Tajemniczy Rozkaz” przygotowana przez organozatorów rajdu. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wszyscy byliśmy gotowi do działania i choć wykonanie wszystkich zadań
film instruktażowy - Jak zalogować się do classroom?
Godziny dzwonków
Niedziela 27.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 808930JADŁOSPIS
Numer do kasy szkoły - zgłaszanie nieobecności uczniów - stołówka
59 3067002
GODZINY DOSTĘPNOŚCI NAUCZYCIELI
DOSTĘPNOŚĆ NAUCZYCIELI 2024-2025